На Закарпатті 2021 рік був вдалим для білих сортів винограду

На Закарпатті 2021 рік був вдалим для білих сортів винограду

Укрінформ
Виноградарі Закарпаття стверджують, що 2021 рік був досить вдалим для білих сортів винограду з точки зору технічних якостей.

Зокрема, цукристість винограду сорту Трамінер на місцевих виноградниках дозволяє цьогоріч забезпечити виробництво відомого закарпатського вина “Троянда Карпат”, основу якого складає цей сорт, повідомив в коментарі Укрінформу директор з виноградарства виноробні Закарпаття “Шато Чизай” Геннадій Вачиля.

“Виноградарський сезон 2021 року в регіоні є кращим за торішній з огляду на більш високу якість технічних сортів. Хоча за обсягами врожай винограду менший, ніж у попередні два роки. Особливо добре набрав кондиції виноград білих сортів, з яких створюють характерні для Закарпаття ароматні сухі вина. Одним з найкращих цьогоріч є виноград сорту Трамінер Рожевий. Саме з нього в регіоні створюють візитівку виноробства Закарпаття – десертне вино «Троянда Карпат», – розповідає Вачиля.

Читайте також: Закарпатське свято молодого вина цьогоріч відбудеться раніше

За його словами, цього року Трамінер встиг набрати високу цукристість - 25,4%, яка дає змогу створити відому марку вина.

«Троянду Карпат» на Закарпатті роблять не щороку, востаннє це вино випускали 2017-го. Для нього потрібно щонайменше 24% цукру. 2020-го цукристість Трамінеру не дозволила зробити десертне вино, тому виноград повністю використали для сухого та ігристого легкого напівсолодкого вина «Карпатський Сект», - повідомив Вачиля.

Збір урожаю на виноградниках цьогоріч на Закарпатті розпочали в середині вересня, додав він.

“Щодо більшості червоних сортів, то наразі ми ще в очікуванні: через похолодання виноград достигає повільніше. Так, зараз ми лише починаємо збір на окремих ділянках насаджень Мерло», - зауважив фахівець.

Як повідомили у виноробні, на черзі в регіоні - збір Рислінгу Рейнського та Рислінгу Італійського, локального сорту Фурмінт та червоних: окрім Мерло, це Каберне Совіньйон, Каберне Фран, Піно Нуар, Блауфранкіш й інші.

За словами засновника виноробні Геннадія Гутмана, наразі на Берегівщині на

найбільшому виноробному підприємстві Закарпаття зібрали урожай з 25% площ.

"Деякі сорти червоного винограду демонструють прекрасні технічні показники. Відомий закарпатський виноград Ізабелла, з якого ми виготовляємо сік, виглядає ідеально цього року. Перше ж молоде вино врожаю 2021 року представимо вже 20 листопада на Святі молодого вина у Берегові", – каже Гутман.

Читайте також: На Закарпатті запроваджують нову традицію винопиття

Максимальна кількість винограду, який можуть зібрати з 1 гектара, – 8 тонн. В останні роки виноробня штучно обмежує врожайність – щоб мати кращі показники якості сировини.

Шато Чизай має 272 гектари виноградників на Закарпатті. Тут вирощують більш як півтора десятки європейських та локальних сортів винограду. Плантації розташовані в трьох масивах у районах області, які традиційно є виноградарськими: урочище Мала Гора і село Мідяниця на Берегівщині, виноградник поблизу села Завидово Мукачівського району.

Як повідомляв Укрінформ, минулий рік закарпатські винороби назвали найгіршим для вина за останні десятиліття — через дуже пізню весну та надмірну вологість влітку якість винограду була низькою.

Водночас у Франції найгіршим із часів Другої світової винороби назвали 2021 рік — через пізню весну та хвороби, що уразили французькі виноградники влітку, французькі винороби говорять про вкрай малі кількості вин, які вдасться заготувати. За даними міністерства сільського господарства Франції, виробництво вина скоротиться до 32,6 - 35,6 млн гектолітрів (-24-30% за рік).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-