У Тернополі вшановують жертв Бабиного Яру та Голокосту

У Тернополі вшановують жертв Бабиного Яру та Голокосту

Укрінформ
Виставкою в обласному державному архіві області «Тріумф людини» розпочалось у Тернополі вшанування сумної дати – 80-х роковин трагедії Бабиного Яру та жертв Голокосту.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На виставці серед презентованих експонатів - архівні матеріали, унікальні світлини, що розповідають про життя людей, які пройшли нацистські табори. Також під час виставки транслюємо відеоролики - історії українських рятівників євреїв в роки Другої світової війни. Експозиція розповідає і про життя єврейської громади на Тернопільщині до 1939 року, демонструються статути різноманітних єврейських товариств, статистичні дані про кількість осіб, яких торкнувся Голокост», - розповів кореспонденту агентства директор облдержархіву Федір Полянський.

За його словами, також на виставці представлено розпорядження окупаційної влади про примусове переселення єврейського населення в гетто, свідчення про масові розстріли євреїв.

Сьогодні ж представники влади, громадських організацій, єврейських общин вшанували жертв Голокосту на околиці Тернополя, де споруджено пам’ятник невинно убієнним понад 5 тис. євреям під час окупації.

Читайте також: Зеленський: Збереження пам’яті про Бабин Яр – наш обов’язок перед майбутніми поколіннями

Усього у той період в Тернопільській області розстріляно понад 162,5 тисячі євреїв.

Як повідомляло агентство, сьогодні в Україні вшановують 80-річчя жертв Бабиного Яру у Києві, де були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв. Масові вбивства в урочищі тривали до самого відходу окупантів із міста у листопаді 1943 року: усього там були вбиті близько 200 тис. людей - євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».

Фото: te.20minut.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-