Програма «Питна вода» дозволить реалізувати 1700 інфраструктурних проєктів – Мінрегіон

Програма «Питна вода» дозволить реалізувати 1700 інфраструктурних проєктів – Мінрегіон

Укрінформ
Завдяки програмі «Питна вода України» можна буде реалізувати понад 1700 інфраструктурних проєктів.

Про це сказав міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, повідомляє Урядовий портал.

Загальнодержавна цільова соціальна програма «Питна вода України» на 2022-2026 роки передбачає реалізацію 1747 відповідних регіональних структурних проєктів. Законопроєкт №5723 щодо цього обговорили під час робочого засідання міжфракційного депутатського об’єднання «Питна Вода» у Верховній Раді України.

«Наявні системи централізованого водовідведення у багатьох громадах України потребують оновлення, адже десятки років цим напрямом ніхто не займався. Також є проблемною ситуація з очисними спорудами, які подекуди не виконують свій функціонал повною мірою. Це призводить до забруднення водоймищ. Реалізація Державної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки дозволить забезпечити сталий розвиток і реконструкцію систем централізованого водопостачання та водовідведення у регіонах України. Відтак, мешканці різних куточків нашої країни матимуть якісну питну воду в достатній кількості», – зазначив Чернишов.

Читайте також: Лікарні, школи і стадіони: Чернишов розповів про здобутки «Великого будівництва» за два роки

Під час засідання очільник Мінрегіону окреслив ситуацію із забезпеченням населення прісною водою в Україні. Так, всього по Україні централізованим водопостачанням забезпечено 99% міст, 90% селищ міського типу та 30% сільських населених пунктів. Разом із тим лише 69% населення мають доступ до систем централізованого водопостачання, а 48 % – до систем централізованого водовідведення. Подача води за графіком та використання привізної води здійснюється у 9 областях України, а це — майже 270 тис. осіб

Як повідомляв Укрінформ, раніше Кабінет Міністрів України затвердив розроблену Мінрегіоном концепцію Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022—2026 роки та пропонує Верховній Раді затвердити її.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-