У Кам'янці-Подільському під час прокладання траншеї виявили давньоруське поховання

У Кам'янці-Подільському під час прокладання траншеї виявили давньоруське поховання

Фото
Укрінформ
У Кам’янці-Подільському на Хмельниччині під час прокладання траншеї археологи виявили поховання жінки ХІІІ-ХIV ст., що є найдавнішим на території Старого міста.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петро Болтанюк.

«Коли прокладалася траншея для земляного кабелю на схід від Вірменського бастіону в межах ділянки на вулиці Францисканська, 10, то наштовхнулися на поховання жінки віком до 30 років. Дослідження поховальної камери показали, що воно прямокутної форми і швидше за все це вже був дерев’яний гріб. Наявність кераміки всередині дає можливість попередньо припустити, що це - ХІІІ-ХIV ст. У неї на пальцях виявили два кільця, оздоблені псевдовиттям, що теж характерні для ХІІІ-ХIV ст.» - зазначив Болтанюк.

Читайте також: На Херсонщині археологи знайшли піч віком понад тисячу років

За його словами, жінка похована головою на захід, що свідчить про християнську традицію. Вона похована у трипільському культурному шарі, адже поруч археологи виявили залишки житла ранньотрипільського періоду.

Як зауважив кандидат історичних наук, керівник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» Інституту археології НАН України Павло Нечитайло, це поховання пов’язане з церквою, що стояла при в’їзді на Вірменський ринок.

У Кам'янці-Подільському археологи виявили давньоруське поховання / Фото Євгенія Левінзона

Фахівці наголошують, що таке поховання є першим на території Старого міста. Раніше давньоруські поховання виявляли в Кам’янці-Подільському на території замку.

Далі рештки жінки досліджуватимуть антропологи з Інституту археології НАНУ.

Читайте також: Найпізніший період існування Ольвії: археологи знайшли житлові будинки

Археологи здійснювали нагляд за траншеями, які проводить ТзОВ «Волинська електротехнічна компанія».

Участь у роботах брали Павло Нечитайло, Петро Болтанюк, магістант Національного університету «Києво-Могилянська академія» Євген Левінзон, магістанти Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка Ільдар Яхієв та Олександра Бєлік.  

Як повідомляв Укрінформ, раніше археологічна експедиція під керівництвом Павла Нечитайла виявила у місті Городок на Хмельниччині поселення ранньоскіфського часу, VII ст. до н.е, залишки зруйнованого кам’яного замку та унікальні кахлі.

Фото Євгенія Левінзона

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-