У Харкові відкрили пам’ятник щуру

У Харкові відкрили пам’ятник щуру

Фото
Укрінформ
У Харкові на території Національного фармацевтичного університету відкрили першу в Україні скульптурну композиції «Феномен наук про здоров’я», центральною фігурою якої є щур.

Про це повідомляє пресслужба Національного фармацевтичного університетупередає Укрінформ.

За словами ректора вишу Алли Котвіцької, ця скульптурна композиція, яка символізує вдячність людства лабораторним тваринам за внесок у наукові відкриття, стала першою в Україні.

«Лабораторні тварини – ідеальні помічники вчених вже багато десятиліть поспіль. Сьогодні наукова спільнота переосмислює підходи до наукових досліджень, починаючи застосовувати новітні технології: біоінженерні, тривимірне моделювання, клітинні культури», - сказала Котвіцька.

У Харкові відкрили першу скульптурну композицію зі щуром / Фото: Національний фармацевтичний університет

Читайте також: Сумщина представила на туристичному порталі 352 об’єкти

Композиція виготовлена із бронзи, має 3,5 метра заввишки, встановлена на мармуровому постаменті та виконана у виді щура із книжками.

Як пояснив кореспонденту Укрінформу автор скульптури Народний художник України Сейфаддін Гурбанов, ідея створити таку композицію з'явилася під час відвідання разом із ректором наукової лабораторії, що діє в університеті. Тоді ж він вирішив створити композицію, де буде зображення щура та книжок як символів науки. Він додав, що це не тільки перша скульптура щура в Україні, а й перша скульптура тварини у Харкові загальною вагою (з постаментом) - близько 2 тонн.

Харківський національний фармацевтичний університет створено на базі фармацевтичного інституту, заснованого у 1921 році. Зараз університет є потужним науково-виробничим комплексом з розвиненою інфраструктурою, яка охоплює не лише підготовку кадрів вищої кваліфікації, але й повний цикл створення лікарських препаратів, починаючи з субстанції.

Читайте також: Туристичні «магніти» Бродів ознакують мініскульптурками бобрів

Народний художник України Сейфаддін Гурбанов є автором понад 20-х скульптур, серед яких у Харкові - «Скрипаль на даху», пам'ятник Першій вчительці, Ярославу Мудрому, архітектору Бекетову, Олександру Невському, козаку Деркачу, а також на Харківщині - Тарасу Шевченку (м. Балаклія), Генріху Семирадському (смт. Печеніги), Іванові Мазепі (смт. Коломак), Самеду Вургуну (м. Київ).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-