Децентралізація сприяє зменшенню корупційних ризиків - глава Мінрегіону

Децентралізація сприяє зменшенню корупційних ризиків - глава Мінрегіону

Укрінформ
Децентралізації, яка є однією із ключових реформ і перебуває вже на значному етапі своєї реалізації, сприяє зменшенню корупційних ризиків.

Про це заявив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов в програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом", передає Укрінформ.

"Корупційні ризики виникають під час комунікації влади зі споживачем, влади з громадянином. Сьогодні, передаючи повноваження й відповідальність на місця, на органи місцевого самоврядування, такі ризики істотно зменшуються. Зокрема, шляхом зменшення взаємодії з центральною владою", - сказав Чернишов.

Також міністр акцентував, що дієвим інструментом є цифровізація.

"У боротьбі з корупцією ми покладаємося на тотальну цифровізацию, діджиталізацію, при яких мінімізується "людський фактор". Запроваджуються відповідні системи, працює державний портал "Дія" та різні продукти на його основі", - зазначив він.

Читайте також: Мінрегіон ініціює податкові зміни задля збільшення надходжень у бюджети громад

Чернишов нагадав, що в межах форуму "Україна 30. Децентралізація" розглядалися також реформа архітектури та містобудування.

"Це досить складна галузь, яка роками була занурена в корупційну складову. Сьогодні ж інтегрована єдина електронна система в сфері містобудування, яка вже дуже ефективно працює і показує результат. І, безумовно, діджиталізація і децентралізація є інструментами, які, зокрема, наближають нас до цивілізації і мінімізації корупції", - уточнив міністр.

Як повідомлялося, раніше заступник глави Офісу Президента Кирило Тимошенко заявив, що надходження до місцевих бюджетів України за 7 років зросли у 2,5 рази, а власний ресурс громад збільшився приблизно в 4,5-5 разів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-