У розпліднику «Зубровиця» на Буковині народилося дитинча зубра

У розпліднику «Зубровиця» на Буковині народилося дитинча зубра

Укрінформ
У єдиному в Україні розпліднику європейського зубра, що у Чернівецькій області, нещодавно народилася маленька самка.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів районний мисливствознавець ДП "Сторожинецьке лісове господарство" Сергій Чистов.

"Самочка зубра у нас народилася трохи раніше, але потрібно було, щоб вона окріпла, набралася сил і лише нещодавно ми взяли її на прихід, тобто, почали обліковувати", - сказав Чистов.

Працівники вольєру назвали новонароджену самку зубра Муланою. Кажуть, що вона дуже активна, має гарний апетит і почувається добре у стаді.

"Дорослі зубри гарно прийняли її і тепер вона разом із ними прогулюється заказником. Точно вирахувати, хто її матір, дуже важко, але припускаємо, що це одна із самок, яких завезли до нас у 2018 році із Хмільницького держлісгоспу на Вінниччині", - говорить мисливствознавець.

Наразі у заказнику "Зубровиця" Сторожинецького держлісгоспу є 9 дорослих особин, з яких троє самців і 6 самок та 4 молоді тварини.

Цієї осені перших двох молодих особин - самця і самку, які народилися на території розплідника 3 роки тому, планують випускати у дику природу.

Читайте також: У Бердянському зоопарку народилася африканська левиця

Крім того, працівники заказника очікують, що цієї осені одна із дорослих самок також народить дитинча.

Вольєр "Зубровиця" на території Банилівського лісництва збудували у 2014 році з ініціативи та коштом ДП «Сторожинецький лісгосп». Це єдиний в Україні вольєр, де в напіввільних умовах, максимально наближених до дикої природи, живуть зубри, завезені з лісів Вінниччини, Миколаївського зоопарку та Львівщини.

Читайте також: У Вінницькому «Зоодворику» народилося кенгуреня

Зубр європейський занесений до Червоної книги України, Європейського Червоного списку та належить до виду тварин, що перебувають на межі зникнення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-