У парку природи на Чернігівщині від надмірної уваги відвідувачів загинуло дитинча муфлона

У парку природи на Чернігівщині від надмірної уваги відвідувачів загинуло дитинча муфлона

Фото
Укрінформ
У парку природи "Беремицьке" на Чернігівщині дитинча муфлона загинуло внаслідок надмірної уваги відвідувачів - після того, як люди погладили новонароджену тваринку, мати від неї відмовилася.

Про це повідомляється на сторінці парку у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Нещодавно в парку сталось 2 випадки, коли туристи, порушивши правила, підходили і гладили новонароджених тварин. Дитинчаті муфлона це коштувало життя, за життя лошати польського коника зараз борються наші ветеринари", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: У зоопарку Маріуполя народилося верблюденя

У коментарях фахівці пояснюють, що коли людина контактує з дитинчам, вона залишає на ньому свої запахи, і тварина-мати потім відмовляється його приймати. А штучним вигодовуванням щойно народжене маля врятувати дуже важко.

У зв’язку з цим парк закликає відвідувачів спостерігати за дикою природою без втручання у її життя. Особливо в період тиші, коли тварини дають потомство.

"Якщо хочете краще роздивитись тварин, скористайтесь біноклем (є можливість орендувати в парку), але не наближайтесь до них ближче, ніж на 20 метрів", - наголошується у дописі.

Читайте також: У Дніпрі та Запоріжжі випустили на волю 2 000 врятованих узимку кажанів

Нагадаємо: парк природи "Беремицьке" розташований у Козелецькому районі Чернігівщини, його площа - близько 500 га. На території парку відтворюється первозданна природа, яка була в цих краях у V-X сторіччях (до утворення Київської Русі) - коли люди жили з нею ще в повній гармонії. Втілюючи ідею ревайлдингу (відновлення природи, притаманної тій чи іншій місцевості), працівники парку засаджують і заселяють територію тими видами рослин, тварин, птахів, комах, які утворять замкнутий біологічний цикл прадавнього чернігівського Полісся. Водночас тут розвивають туризм.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-