Загибель птахів в «Асканії-Новій»: поліція пропонує запровадити особливий режим

Загибель птахів в «Асканії-Новій»: поліція пропонує запровадити особливий режим

Укрінформ
Поліція пропонує посилити заходи для запобігання подальшої загибелі птахів на території біосферного заповідника «Асканія-Нова».

Про це йшлося під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, передає Укрінформ, з посиланням на сторінку у Фейсбуці поліції Херсонської області.

Начальник облуправління поліції Олександр Прокудін запропонував, зокрема, запровадити особливий режим навколо заповідної зони та визначити карантинну зону, виставити поліцейські пости, визначити механізм реалізації рішення ОДА про заборону використання пестицидів на основі бродіфакуму на визначених територіях, а також зобов’язати суб’єктів господарювання прибрати з полів отруєне зерно або зробити перекультивацію полів, забруднених пестицидами.

Пропозиції були підтримані членами комісії ТЕБ та НС.

Читайте також: Загибель журавлів: поліція патрулюватиме заповідник «Асканія Нова»

За інформацією поліції, починаючи з січня на території біосферного заповідника «Асканія-Нова» та полях сільгосппризначення у Каховському районі загинуло 2236 птахів, з яких 850 належать до видів, занесених у Червону книгу України. Загальна сума збитків становить майже 10 мільйонів гривень. За цими фактами відкрито 13 кримінальних проваджень за ч.2 ст. 239 КК України (Забруднення або псування земель) та за ч. 2 ст. 367 КК (Службова недбалість) щодо неналежного виконання своїх посадових обов’язків працівниками контролюючих органів в Херсонській області.

Як повідомляв Укрінформ, через загибель птахів у січні-березні 2021 р. рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 17 березня аграріям рекомендували призупинити на три тижні застосування в 40-кілометровій зоні, прилеглій до заповідника «Асканія-Нова», пестицидів групи родентициди, а також препаратів на основі бродіфакуму, що використовуються для боротьби з гризунами.

Депутати Херсонської облради не виключають, що причиною загибелі птахів стало порушення технології внесення отруйного препарату під час проведення сільськогосподарських робіт або контрабандна партія, у якій перевищено концентрацію бродіфакуму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-