Контррозвідка СБУ викрила білоруського шпигуна

Контррозвідка СБУ викрила білоруського шпигуна

Відео
Укрінформ
Контррозвідка Служби безпеки України викрила та припинила шпигунську діяльність агента білоруського КДБ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.

"Контррозвідка Служби безпеки України на території Волинської області викрила та припинила розвідувальну діяльність на шкоду державній безпеці нашої країни громадянина Республіки Білорусь. Встановлено, що він був завербований КДБ РБ та цілеспрямовано маршрутувався на територію нашої держави для виконання розвідувальних завдань та організації іншої протиправної діяльності", - йдеться у повідомленні.

Контррозвідка задокументувала, що співробітники іноземної спецслужби давали агенту завдання щодо збору актуальної інформації про ситуацію у прикордонні. Їх цікавив:

- стан захищеності державного кордону України;

- порядок його охорони;

- технічне оснащення, кількість задіяного особового складу Державної прикордонної служби України;

- характеризуючі та компрометуючі дані на прикордонників і митників тощо.

Читайте також: До суду пішла справа колаборанта, який допомагав окупантам у Криму

З цією метою агент КДБ РБ намагався залучити до конфіденційного співробітництва військовослужбовців ДПС України з числа секретносіів.

Окрім отримання розвідувальної інформації, куратори вимагали від агента налагодити канали переправлення зброї та товарів подвійного призначення через державний кордон.

"Отримані контррозвідкою СБУ дані свідчать про те, що ця діяльність серед іншого мала на меті організацію провокацій та створення інформаційних приводів для звинувачень України у нібито постачанні зброї для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Республіці Білорусь", - наголошують у повідомленні.

Наразі громадянину Білорусі оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1. ст.114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчо-оперативні дії.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці лютого у Харкові контррозвідка Служби безпеки України затримала шпигуна, який збирав для спецслужб РФ закриту інформацію про новітню українську бронетехніку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-