Польське місто розриває проєкт з Тернополем через стадіон Шухевича

Польське місто розриває проєкт з Тернополем через стадіон Шухевича

Документ
Укрінформ
Польське місто Замостя припиняє реалізацію разом з Тернополем європейського гранту на майже 69 тис. євро через надання тернопільському міському стадіону імені головнокомандуючого УПА Романа Шухевича.

Про це передає Укрінформ із посиланням на повідомлення у Фейсбуці президента (мера ) міста Замостя Анжея Внука.

«З великим сумом констатуємо той факт, що 5 березня депутати ради Тернополя назвали міський стадіон іменем Романа Шухевича — керівника УПА, відповідального за звірячі вбивства польського населення в 1943-44 роках», - написав Внук.

Він також повідомив, що міська влада Замостя змушена призупинити співпрацю з Тернополем, зокрема, фінансування проєкту "Спільна історія Тернополя і Замостя", на який Польща збиралася виділити майже 69 тис. євро.

У мерії Тернополя наразі появу такого повідомлення не прокоментували.

Читайте також: Тернопільський мер - послу Ізраїля: Родина Шухевича під час війни врятувала єврейську дівчинку

Як повідомляв Укрінформ, у 2021 році за кошти Євросоюзу у рамках Транскордонного співробітництва планувалося здійснити українсько-польський проєкт «Спільна історія двох міст – Тернопіль і Замостя», мета якого - промоція та збереження об’єктів історичної та культурної спадщини цих двох міст.

Раніше повідомлялося, що 5 березня 2021 року сесія Тернопільської міської ради прийняла рішення про присвоєння міському стадіону імені головного командувача Української повстанської армії Романа Шухевича.

Згодом Посол Ізраїлю в Україні засудив присвоєння стадіону у Тернополі імені Шухевича.

На заяву дипломата відреагували в українському МЗС.

«Збереження національної пам'яті українського народу залишається одним із пріоритетів державної політики України, і дискусії у цій сфері мають проходити на рівні істориків. Натомість дипломатам слід працювати над зміцненням відносин дружби і взаємної поваги між народами, а не навпаки», - такий коментар зробив у Tвітері речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, реагуючи на заяву посла Ізраїлю Джоеля Ліона з вимогою скасувати рішення про перейменування тернопільського стадіону на честь Романа Шухевича.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-