Наступного року у всій Україні будуть створені спроможні громади - Негода

Наступного року у всій Україні будуть створені спроможні громади - Негода

Децентралізація
Укрінформ
Наступного року вся територія України буде покрита спроможними громадами, які матимуть однакові джерела надходжень до бюджетів.

Про це сказав заступник міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода під час дискусії в Українському кризовому медіацентрі, повідомляє портал "Децентралізація".

За його словами, вже у наступному році уся територія України буде покрита спроможними громадами – міськими, сільськими, селищними. Вони матимуть однакові джерела надходжень, бо між ними і державним бюджетом більше не буде посередників. Всі громади матимуть однаковий статус і надаватимуть однаковий перелік послуг жителям.

Читайте також: На Сумщині створили ще одну тергромаду

«Щоб надавати якісну послугу людям, громада повинна мати як мінімум відповідну інфраструктуру. Саме на перспективи розвитку доступної інфраструктури, на здатність громади брати на себе повноваження ми орієнтуватимемося, завершуючи створення планів спроможних громад, які ляжуть в основу нового адміністративно-територіального устрою», - сказав Негода.

Він також зазначив, що у найближчі роки має значно зрости роль жителів у розбудові своїх міст та сіл.

«Люди повинні отримати можливість не лише формувати органи самоврядування - обирати голову громади і місцеву раду, - але й ефективно впливати на них, брати участь у прийнятті складних рішень. Впевнений, ми ці можливості створимо», - зазначив Негода.

 Фото: decentralization.gov

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-