У Полтаві напредодні Дня міста відбувся перший земський бал

У Полтаві напредодні Дня міста відбувся перший земський бал

Укрінформ
21 вересня у колишньому приміщенні Полтавської земської управи, де зараз розміщується краєзнавчий музей, близько півсотні танцюристів з різних міст України влаштували історичний бал.

Про це інформує кореспондент Укрінформу.

«Ми – майже півсотні учасників шкіл старовинного танцю з Полтави, Києва, Харкова, Дніпра, Одеси – зорганізувалися через соцмережі, щоб у переддень Дня Полтави, який святкуватиметься 23 вересня, провести історичний бал у колишньому будинку Полтавського губернського земства. Зелено-білі кольори дрес-коду символізують кольори полтавського прапора», - розповіла організаторка заходу Олена Деркаченко.

Бал відтворював епоху кінця XVIII – початку XIX століть. Тому на панянках, окрім розкішних суконь, були довгі рукавички й натуральні перли. Дехто зізнавався, що одяг спеціально шили на замовлення, аксесуари ж брали напрокат. А чоловіки-танцюристи були одягнені в мундири, що відповідало стилю того часу.

Читайте також: Полтава відзначила 75-річчя радянсько-американської бойової операції "Френтік"

Вони почали з полонезу й танцювали вальс, польку, котильон, також українські та навіть полтавські народні танці. Однак, за давніми традиціями вищого світу, кавалер не міг запросити на танець одну і ту ж партнерку понад два рази, бо це вважалося непристойно. А якщо вже запрошував тричі, то це вважалося заявкою на заручини. 

«Коли одягаєш історичний костюм, ти не просто зображуєш людину тієї епохи, ти вже і рухаєшся по-іншому, у тебе й манери інші з’являються, й навіть інше мислення», - висловилася одна з учасниць балу Дарина Клименок.

Родзинкою балу стала розповідь про історію й вихованок Полтавського інституту благородних дівиць, був заснований у 1818 році.

Присутні могли полюбуватися граціозними танцями й відчути атмосферу старовинного балу.

Фото: poltava.depo.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-