600 ЦНАПів можуть підключитися до інформаційної системи

600 ЦНАПів можуть підключитися до інформаційної системи "Вулик"

Децентралізація
Укрінформ
Шістсот Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) мають можливість підключитися до базової інформаційної системи "Вулик" до кінця 2020 року.

Про це повідомляється на порталі "Децентралізація".

"Програма «U-LEAD з Європою» передбачає підтримку в створенні та модернізації до 600 Центрів надання адміністративних послуг в Україні. Усі вони мають можливість підключитися до інформаційної системи «Вулик». Процес масового підключення центрів, який здійснює проєкт EGOV4UKRAINE, розпочинається вже цієї осені й триватиме до кінця 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що «Вулик» спрoєктовано для автоматизації мінімальних, базових потреб Центрів надання адміністративних послуг, тобто система робить якіснішими та швидшими послуги для громадян, водночас спрощує роботу адміністраторам ЦНАП. Одна з «офіційних» назв системи - Програмний комплекс ЦНАП.

«Вулик» полегшує роботу із заявками, забезпечує можливість приймати та відправляти документи; вести контроль за виконанням послуг за заявкою та формувати статистику надання адмінпослуг; вести довідники для їх повторного використання; зберігати в «хмарі» мінімальний набір сканкопій документів (заяви, перелік документів, згоду на обробку персональних даних і результат виконання/відмови заяви). ПК сканує документи безпосередньо в електронну картку справи», - додають на порталі.

Читайте також: У Мереф’янській тергромаді відкрили модернізований ЦНАП

Крім того зауважується, що у серпні 2018 - травні 2019 рр. систему протестували в 10 центрах надання адміністративних послуг. Можливості, що їх отримують ЦНАПи при підключенні до «Вулика», є базовими, і програма має потенціал до розширення функціональних можливостей.

«По-перше, в систему закладено можливості підключення модулів сторонніх розробників – тоді «Вулик» зможе працювати зі зчитувачами ідентифікаційних карток, реєстрами об’єднаних територіальних громад, електронною чергою та ін. Тобто, якщо повернутися до аналогії зі смартфоном, на нього можна встановлювати різні «додатки». Друге - і дуже важливе – це можливість взаємодії з системою обміном даними «Трембіта», - йдеться у повідомленні.

Система «Трембіта» надає ЦНАПам доступ до реєстрів центральних органів виконавчої влади. Функцію підключення до «Трембіти» «Вулик» має за замовчуванням. Однак поки це не означатиме одномоментний доступ ЦНАП до всіх або більшості державних реєстрів - тож варто утримуватися від завищених очікувань.

«Причина проста: для доступу ЦНАПу до реєстрів того чи іншого органу державної влади треба, аби цей орган (і його реєстри) був підключений до «Трембіти». А це поступовий процес, який триває зараз паралельно з процесом підключення ЦНАП до «Вулика», - додають у повідомленні.

Цей процес вимагає, насамперед, укладення угоди між кожним органом виконавчої влади (ОВВ) і Державним агентством з питань електронного урядування. Після цього починається технічна частина процесу, в результаті якої реєстри того чи іншого ОВВ стають доступними для взаємодії з «Трембітою» та можуть брати участь в обміні даними. Відповідно, доступ до цих реєстрів отримує і ЦНАП, оснащений «Вуликом» та підключений до «Трембіти».

Водночас зазначається, що певного вдосконалення потребує ще й теперішня нормативно-правова база – вона передбачає, що ЦНАП матиме можливість підписувати договори про інформаційну взаємодію з кожним суб’єктом надання адмінпослуг, підключеним до «Трембіти». А це надто обтяжлива бюрократична процедура.

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами - Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею і Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки. В рамках програми "U-LEAD з Європою" в громадах України до кінця 2020 року буде створено та модернізовано до 600 ЦНАПів.

 Фото: decentralization.gov.ua   

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-