У Чернівцях тисячі вірян провели хресну ходу на підтримку парафій, які переходять до ПЦУ

У Чернівцях тисячі вірян провели хресну ходу на підтримку парафій, які переходять до ПЦУ

Фото, відео
Укрінформ
У Чернівцях в неділю відбулася масштабна хресна хода на підтримку православних парафій, які проходять складну процедуру переходу до Православної церкви України.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці спільноти "Православні Буковини".

У хресній ході взяли участь кілька тисяч мирян та понад сотня священиків. Очолили хресну ходу митрополит Чернівецький і Буковинський ПЦУ Данило, архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман.

Буковинці під час хресного ходу у Чернівцях // Фото: Спільнота у Fb "Православні Буковини"

Щоб засвідчити свою єдність з ПЦУ, для участі в хресній ході приїхали парафіяни з багатьох сіл Буковини, але найбільше з тих сіл, де громади вирішили перейти з російської церкви до ПЦУ. Це села Боянчук, Шишківці, Задубрівка, Бережниця, Михальча, Заволока, Рингач, Товтри та інші.

Зазначається, що громади цих сіл затвердили рішення про перехід до ПЦУ але, натомість отримали шалений супротив від Московського патріархату та агресивно налаштованих його прихильників, які чинять фізичні перешкоди і не допускають парафіян до храмів.

Учасники хресної ходи звернулися до влади області не гальмувати процес добровільного переходу парафій, а виконувати законодавство та не йти на протиправні вимоги представників Московського патріархату, які останнім часом вдалися до тиску на Чернівецьку ОДА.

Зокрема, представник села Рингач Новоселицького району звернувся до Чернівецької ОДА та голови Михайла Павлюка з проханням швидше затвердити статут церковної громади Рингача. “Зараз люди змушені молитися надворі біля церкви, натомість промосковська меншість вчиняє антизаконне свавілля, фізично не допускає мирян до храму”, - наголосив він.

Читайте також: Українці ФРН просять ПЦУ та УГКЦ допомогти зі збором підписів під петицією про Голодомор

Також, як йдеться в повідомленні, схожа ситуація і в селі Заволока. “Там представники Московського патріархату без відома громади села намагалися вивезти з храму майно. Завершилося усе тим, що храм зачинили до рішення суду. А голосування у Заволоці було таким: 162 за ПЦУ з 165 учасників зборів громади”, - підкреслили у спільноті.

Учасники ходи ухвалили звернення до голови ОДА, керівників СБУ та поліції, у якому йдеться про неприпустимість допущення правоохоронцями завезених та підставних осіб на території храмів, що спричиняє конфлікти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-