Торік Дерслужба зайнятості працевлаштувала на 6% більше українців

Торік Дерслужба зайнятості працевлаштувала на 6% більше українців

Укрінформ
Державна служба зайнятості у 2018 році змогла працевлаштувати 826 тисяч громадян, що на 6% більше ніж у попередньому році.

Про це в.о голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко сказав на прес-конференції в Укрінформі.

“Станом на 28 січня на обліку у Державній службі зайнятості перебуває 340 тисяч українців. Це на 45 тисяч менше, ніж якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року. Взагалі за 2018 рік до центрів зайнятості по всій Україні звернулося близько 2 мільйонів громадян. Хочу сказати про те, що 826 тисяч з них були працевлаштовані”, - сказав Ярошенко.

За його словами, при цьому 51% з них працевлаштовано оперативно - до надання статусу зареєстрованого безробітного.

Окрім того, службі вдалося збільшити на 10% (до 1,1 млн) кількість вакансій у своїй базі даних. Збільшилася до 200 тисяч (на 10%) кількість роботодавців, які минулого року співпрацювали з центрами зайнятості.

У системі служби зайнятості створено 83 підрозділи з рекрутингу, які сприяли працевлаштуванню понад 20 тисяч громадян. Здійснено оптимізацію структури служби, а більшість адміністративно-господарських функцій передано з базового на регіональний (обласний) рівень. Це дозволило збільшити чисельність працівників, які надають соціальні послуги - з 59% до 75% від загальної чисельності персоналу.

Читайте також: Понад 90% шукачів роботи хочуть працювати за кордоном, але досвід є у 29%

За даними Ярошенка, минулого року 637 тисяч осіб, які були зареєстровані як безробітні, пройшли профілювання. Півтори тисячі наших співвітчизників отримали соціальний супровід за підходом кейс-менеджменту після працевлаштування. Майже 5 тисяч громадян проходили професійне навчання із застосуванням елементів дистанційного та дуального навчання.

Як наголосив в.о голови Держслужби зайнятості, у 2019 році відомство має низку пріоритетних напрямків роботи, зокрема необхідно перетворити центри зайнятості на сервісні майданчики, продовжити запровадження інституту кар'єрного радника для шукачів роботи та безробітних, інституту консультанта роботодавця.

“Розвиток електронних сервісів ми будемо продовжувати, профорієнтаційну та профдіагностичну роботу — однозначно. Сучасні інформаційні технології будемо використовувати та нарощувати”, - запевнив Ярошенко.

Окрім того, Служба цьогоріч працюватиме над розробкою механізмів зацікавлення трудових мігрантів повернутися на ринок праці України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-