На Вінниччині поліція пильнуватиме, аби не повторилися конфлікти через перехід до ПЦУ

На Вінниччині поліція пильнуватиме, аби не повторилися конфлікти через перехід до ПЦУ

Фото
Укрінформ
Вінницька поліція посилює превентивні заходи із запобігання міжконфесійних конфліктів, пов’язаних з процесом переходу вірян до Православної церкви України та користуванням культовими спорудами.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Вінницької області.

«На території області за останній тиждень фіксувалися кілька конфліктних ситуацій між представниками різних релігійних громад, пов’язані з процесом переходу вірян до Православної церкви України та користуванням культовими спорудами. У четвер ввечері в Головному управлінні Національної поліції у Вінницькій області відбулась робоча зустріч керівництва ГУНП з представниками релігійних конфесій та органів місцевої влади, на якій обговорювалися питання щодо недопущення виникнення конфліктних ситуацій на міжконфесійному грунті. Поліцейські вживатимуть адекватних та дієвих заходів в рамках закону для забезпечення публічної безпеки та правопорядку, недопущення правопорушень на релігійному ґрунті та дотримання прав громадян на свободу світогляду та віросповідання, безперешкодне ведення релігійної діяльності, які гарантовані ст.35 Конституції України», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для попередження вчинення правопорушень та негайного реагування на порушення закону забезпечено посилене патрулювання поліцейських поблизу культових об’єктів, де мали місце або можливі вчинення міжконфесійних конфліктів.

Читайте також: Російська православна церква на 99% під контролем ФСБ - голова розвідки

Зокрема, такі конфлікти сталися у с. Писарівка Вінницького району: до поліції надійшло звернення від священнослужителя про вчинення щодо нього хуліганських дій, в результаті на винну особу було складено адміністративний протокол згідно зі ст.173 КУпАП. Також були повідомлення про зрізання та заміну невідомими особами замків до вхідних дверей храмів в населених пунктах Козятинського, Літинського та Барського районах з подальшим описом церковного майна, що є незаконним та неприпустимим.

Фото: vn.npu.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-