Колекція Сумського краєзнавчого музею поповнилась безцінними артефактами

Колекція Сумського краєзнавчого музею поповнилась безцінними артефактами

Укрінформ
Експозиція Сумського обласного краєзнавчого музею поповнилася безцінними артефактами: до фондів урочисто передали унікальні археологічні старожитності, найдавніші з яких датуються V cтоліттям.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ініціаторами акції стали сумчанин Сергій Гуцан та мешканець Краснопілля Андрій Верещага. Передані ними скарби мають виняткове наукове значення, і вони займуть гідне місце в експозиції музею», - зазначив на відкритті виставки директор обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв.

За його словами, благодійна акція з поповнення музейного зібрання унікальними предметами старовини за участю Сергія Гуцана проводиться вчетверте.

Читайте також: Сумщина отримала бюджет на наступний рік

Цього разу відомий на Сумщині підприємець, фотограф, організатор приватного музею «Причал Одіссея» подарував музею скарб прикрас та елементів оздоблення одягу (V – VІІ ст.), знайдений поблизу села Миропілля Краснопільського району, скарб монет та елементів оздоблення одягу (ІХ – ХІ ст.), знайдений поблизу села Шпилівка Сумського району, а також скарби монет VІІІ – ІХ ст. та ІХ – Х ст., виявлені поблизу села Запсілля Краснопільського району та села Старі Вирки Білопільського району.

Читайте також: Кам`янець-Подільська фортеця на зимові свята працюватиме без вихідних

У свою чергу Андрій Верещага передав музею свої цінні артефакти – скарби прикрас і елементів оздоблення одягу та сільськогосподарських знарядь V – VІІ ст. з села Пожня Великописарівського району.

Як відзначив Сергій Гуцан, головним мотивом його ініціативи є бажання передавати важливі об’єкти археології до колекції державної музейної інституції, фахівці якої вводять їх до кола науково опрацьованих старожитностей краю. Приєднався до цих слів і Андрій Верещага.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-