Справа Труханова: прокурор САП зачитує у суді обвинувальний акт

Справа Труханова: прокурор САП зачитує у суді обвинувальний акт

Укрінформ
Райсуд Одеси продовжив розгляд клопотань сторін обвинувачення та захисту в "справі Труханова" і розпочав слухання обвинувального акту, який оголошує прокурор САП Максим Кравченко.

Перед оголошенням обвинувального акту представником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури суд заслухав клопотання та виніс ухвалу щодо розгляду поданого прокурором цивільного позову в інтересах територіальної громади міста Одеси, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Колегія суддів, керуючись статтею 372 і 128 Кримінально-процесуального кодексу України, ухвалила: відмовити у прийнятті цивільного позову прокурора та повернути його позивачу через те, що прокурором не наведено достатнього обгрунтування наявності підстав для здійснення представництва інтересів держави у суді, передбачених ч. 4 ст. 25 Закону України "Про прокуратуру". Суд визнав позов невідповідним вимогам Цивільно-процесуального кодексу України", - озвучив ухвалу суддя Сергій Черевко.

Суд також заслухав і виніс ухвали щодо інших клопотань сторін у кримінальному провадженні, зокрема, взяв до уваги думки учасників процесу про вислухання позицій підсудних при розгляді справи.

Зараз прокурор Кравченко оголошує зміст обвинувального акту в кримінальному провадженні від 2 листопада 2016 року про вчинення кримінальних правопорушень посадовими особами Одеської міськради, керівниками і засновниками деяких підприємств за ознаками ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння коштами шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом).

Читайте також: Суд залишив без змін запобіжні заходи фігурантам "справи Труханова"

Як повідомлялося, обвинувачення пред'явлено меру Одеси Геннадію Труханову, у кримінальній справі також фігурують його заступник Павло Вугельман, голова постійної комісії міськради з комунальної власності Василь Шкрябай, директор муніципального департаменту комунальної власності Олексій Спектор, його заступник Володимир Радіонов, директор ТОВ "Девелопмент еліт" (продавець адмінбудівлі) Петро Загодіренко, директор ТОВ "Valton Group" Ігор Кравченко і директор підприємства "Брокбізнесконсалт" Галина Богданова (оцінювач).

На першому засіданні Малиновського суду сторона захисту просила зняти арешт з половини коштів, заплачених містом за адмінбудівлі заводу "Краян" (92 мільйони гривень), а також скасовувати застави (по 5,5 мільйонів гривень) стосовно двох фігурантів - Ігоря Кравченка і Петра Загодіренка. Однак суд ці та деякі інші клопотання відхилив як безпідставні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-