Школи та дитсадки можуть зобов'язати встановити сучасну вентиляцію

Школи та дитсадки можуть зобов'язати встановити сучасну вентиляцію

914
Ukrinform
Мінрегіон розглядає можливість зобов'язати встановлювати сучасні вентиляційні системи з використанням рекуператора при будівництві та реконструкції шкіл і дитячих садків.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

"Доросла людина витрачає близько 25 кубічних метрів повітря на годину, діти трохи менше. І якщо більшу частину свого часу вони проводять у закритих приміщеннях без свіжого повітря, наприклад, у шкільних кабінетах на уроках, їх самопочуття і настрій починає погіршуватися. Може з'явитися млявість, головний біль і навіть депресія. Ефективні системи вентиляції в таких випадках мають бути обов'язковими. Тому зараз, оновлюючи та вдосконалюючи діючі норми щодо навчальних закладів, розглядаємо можливість внести такі зміни у ДБН. Наприклад, передбачити сучасні системи вентиляції з рекуператором", - повідомив Парцхаладзе.

Він додав, що вентиляційні системи з використанням рекуператора дозволять постійно забезпечувати приміщення свіжим повітрям, що сприятиме створенню комфортних умов для навчання та виховання. Також вони вже давно довели свою ефективність як за кордоном, так і в Україні.  

Парцхаладзе пояснив, що рекуператор є сучасним методом забезпечення постійної та ефективної вентиляції в закритих приміщеннях. Він не витрачає енергію на підігрів отриманого повітря, а зберігає тепло, яке надходить від повітря, що виводиться. Крім того, такі системи можуть видаляти надлишкову вологу, сторонні запахи та вуглекислий газ. 

Читайте також: На зупинках проектуватимуть захисні стовпчики від наїзду транспорту

Як відомо, Державні будівельні норми (ДБН) - обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-