Підземний протест: у забої залишаються 14 гірників

Підземний протест: у забої залишаються 14 гірників

Укрінформ
Один із гірників шахти імені Капустіна державного підприємства «Лисичанськвугілля» (Луганська область), який брав участь у підземному  протесті, змушений піднятися на поверхню.

Про це повідомив у Facebook голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

 "Зараз видають на поверхню 25-річного гірника "Шахти ім. Г.Г. Капустіна" Саматея Віктора, який на одинадцятий день протесту під землею захворів на пневмонію", - написав Волинець. 

Він додав, що у  шахті залишаються 14 гірників-протестувальників.

28 жовтня Волинець повідомляв, що на шахті імені Капустіна стався обвал, завалило шостий західний польовий відкаточний штрек. Після огляду місця аварії попередньо зроблено висновок, що завалено 10 погонних метрів гірничої виробки, в якій  знаходились 16 протестувальників. Вони не мають наміру залишати місце свого перебування. Гірники оцінили ситуацію та зробили висновок, що в них є два запасних виходи на поверхню.

Читайте також: На Луганщині 10 добу триває підземний страйк шахтарів

Як повідомляв Укрінформ, підземний страйк шахтарів розпочався 19 жовтня 2018 року. Спочатку під землею на знак протесту залишилися 18 гірників першої зміни, потім до них приєдналися 15 шахтарів другої зміни. Заборгованість перед гірниками Шахти ім. Капустіна перевищує 126 млн 862 тис. грн. 

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській та Донецькій областях Павло Лисянський опублікував відеозвернення від шахтарів.

У свою чергу, омбудсмен Людмила Денісова звернулася до Міненерговугілля та Держпраці щодо необхідності вжиття невідкладних заходів для виплати заборгованості з зарплати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-