Зоозахисники блокують фуру з вівцями, щоб тварин не

Зоозахисники блокують фуру з вівцями, щоб тварин не "спалили живцем"

Відео
Укрінформ
У Чорноморському порту в Одеській області зоозахисники продовжують блокувати фуру з 300 вівцями, яких планують вивезти на утилізацію.

Про це повідомляється на сторінці  зоозахисної ініціативи UAnimals в Facebook.

“На виїзді з порту Чорноморська активісти продовжують блокувати фуру з тваринами. 300 овець хочуть спалити живцем. Вимагаємо відміни варварського та необгрунтованого рішення Держпродспоживчслужби”, - йдеться у повідомленні.

Активісти закликали одеситів приєднатися до них, аби врятувати тварин.

Крім того, зоозахисники збираються в понеділок, 29 жовтня, о 9:00 пікетувати Держпродспоживслужбу в Києві. 

Читайте також: Держпродспоживслужба пояснила, що робитимуть з вівцями, що "застрягли" на митниці

Як повідомляв Укрінформ, вантаж - вівці в кількості 300 голів ТОВ «Украніксар» - 6 жовтня перетнув державний кордон України в режимі «експорт» до Туреччини, а 12 жовтня тварини в кількості 300 голів були повернуті в Україну на термінал відправлення, оскільки турецькою стороною вантаж не був прийнятий. Офіційні органи Туреччини не надали інформації щодо причин повернення цих тварин. 

Держпродспоживслужба направила нотифікацію до компетентного органу Туреччини щодо надання роз'яснень причин неприйняття товару та звернулася з проханням вжити заходів для запобігання виникнення в подальшому подібних необгрунтованих бар'єрів у двосторонній торгівлі.

У службі також зазначили, що 24 жовтня керівник ТОВ "Украніксар" надіслав звернення   щодо утилізації повернутих тварин. "Звернення власника вантажу є необхідним процедурним етапом для провадження будь-яких дій із ним", - зауважили в Держпродспоживслужбі.

Перший заступник голови Держпродспоживслужби відповідно до звернення 25 жовтня дав доручення щодо забезпечення ідентифікації вантажу, супроводження під час перевезення тварин з території морського порту до місця утилізації (Тульчинська філія ДП "Укрветсанзавод" у Вінницькій області) та забезпечення контролю під час його утилізації.

Ситуація перебуває на контролі Держпродспоживслужби та інших державних уповноважених органів.

 25 жовтня під тиском місцевих активістів-зоозахисників, які пікетували порт, тварин, які вижили протягом 2-тижневої тяганини у порту Чорноморськ, було дозволено нагодувати сіном і яблуками та напоїти водою. Працівники терміналу облаштували вівцям карантинний майданчик у вигляді модерної кошари.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-