Кожна громада має стати локальним інвестиційним хабом — Зубко

Кожна громада має стати локальним інвестиційним хабом — Зубко

Децентралізація
Укрінформ
Щоб Україна стала інвестиційним хабом, необхідно аби кожна громада стала local investment hub.

Про це під час X Національного експертного форуму-NEF2018 в Одесі заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє його прес-служба.

"Саме головне і цінне в нашій країні — не земля і дороги, це — освічені та працелюбні українці, які готові приносити прибутки своїй державі, залучати інвестора і розвивати свої громади", — наголосив Зубко.

Урядовець повідомив, що завдяки впровадженню реформи децентралізації, за 4 роки в Україні сформувалось 838 ОТГ, в яких проживає понад 8 млн громадян.

"По перспективних планах – 1206 об’єднаних громад. Остаточна кількість може бути на рівні 1300-1400 ОТГ. І це не кінцева наша зупинка. Нам дуже важливо, щоб ці громади ставали потужними, об’єднували свій ресурс і рухались уперед. Ми маємо забезпечити для всіх українців – у кожному місті, у кожній громаді — гідний рівень життя, якість медицини і освіти, безпечне і комфортне середовище. Наша головна ціль – розвиток людського потенціалу, зростання індексу регіонального людського розвитку", — підкреслив Зубко.

За його словами, на рівні держави вже є Стратегія досягнення визначених цілей. Це не один документ, це декілька стратегій за різними напрямами, які між собою корелюються – у цілях та ключових показниках, яких необхідно досягти.

Читайте також: Зубко мріє, щоб Україна залучила $1 трильйон інвестицій на 5 років

"Крім розроблених стратегій, визначених цілей і завдань, кожна громада має арсенал інструментів, якими необхідно розумно скористатись і стати дійсно інвестиційними хабами. Це, постійно зростаючі бюджети, державна підтримка у понад 40 млрд грн, створений Фонд енергоефективності, впровадження smart-спеціалізації регіонів, підтримка МФО тощо. І щоб скористатись розумно всіма цими інструментами, необхідна велика робота над собою. Насамперед – остаточне подолання патерналізму. Плюс – постійне навчання і адаптування до постійних змін, впровадження проектного менеджменту на рівні управління", — зазначив урядовець.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-