У Харкові склали присягу учні військових ліцеїв і Кадетського корпусу

У Харкові склали присягу учні військових ліцеїв і Кадетського корпусу

Фото
Укрінформ
Більше трьохсот учнів військових ліцеїв і гімназії-інтернату "Кадетський корпус" склали присягу на вірність Україні на урочистостях з нагоди Дня захисника України на площі Свободи в центрі Харкова.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з місця події.

Площа, прикрашена прапорами України, на величезному екрані відбувається пряма трансляція святкових подій на Софійській площі у Києві, яка вмістила в себе не тільки парадні ряди курсантів військових вузів, а й більше трьохсот учнів військових ліцеїв - від ліцею "Правозахисник", визнаного найкращим на всеукраїнській спартакіаді-2018 і ліцею "Патріот", який відсвяткував 20-річчя, до гімназії-інтернату "Кадетський корпус", заснованого 5 років тому, де навчаються старшокласники з 17-ти областей України і міста Києва.

Ліцеїстів і курсантів привітали зі святом керівники Харківського гарнізону та голова ОДА Юлія Світлична.

Слідом за однолітком - кадетом Ігнащенком, який читає текст присяги в мікрофон, ліцеїсти хором повторюють клятву, останні слова якої "Ніколи не зрадимо!" буквально тонуть в оваціях глядачів, в тому числі, рідних і друзів майбутніх захисників України.

Урочистості з нагоди Дня захисника України у Харкові / Фото: Мадієвський В'ячеслав, Укрінформ

Після присяги ліцеїсти і кадети пройшли парадним строєм по площі. Слідом за ними під звуки відразу п'яти духових оркестрів прокрокували курсанти військових вузів, включаючи Харківський національний університет Повітряних Сил України імені Кожедуба, де в числі шістьох випускників якого - Героїв України - і перший український космонавт Леонід Каденюк, Харківський національний університет внутрішніх справ, до півсотні викладачів якого мають бойовий досвід як учасники АТО, Національний університет цивільного захисту України, який у листопаді відзначить 90-річчя, Національна академія Нацгвардії України, заснована як Академія внутрішніх військ в 1931 році і яка підготувала за цей час 50 тисяч офіцерів, в тому числі, прикордонників.

Після закінчення параду на площі розпочалися показові виступи військових Харківського гарнізону, які продемонстрували майстерність поводження зі зброєю та прийоми рукопашного бою. Окрасою свята став і парад барабанщиць - студенток університету внутрішніх справ.

В цей час народ з площі не розходиться: тут розгорнута виставка військової техніки, поліцейських машин, техніки прикордонників, гвардійців, сучасні зразки спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Працюють інформаційні намети для бажаючих служити за контрактом.

Свою виконавську майстерність демонструють Великий слобожанський академічний ансамбль пісні і танцю, колективи художньої самодіяльності, спортсмени.

Порядок на площі забезпечують до трьохсот правоохоронців. Інцидентів немає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-