Гройсман закликає місцеву владу до активнішого діалогу щодо децентралізації

Гройсман закликає місцеву владу до активнішого діалогу щодо децентралізації

Фото
602
Ukrinform
Влада на місцях має активніше вести діалог з центральною і постійно пояснювати свої дії громадянам, інакше децентралізація рухатиметься повільніше.

Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час Форуму місцевого самоврядування "День Діалогу з владою" у Тернополі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Іноді мене звинувачують у тому, що я не тільки Прем’єр-міністр, а й міський голова усієї України. Але я борюся за кожного з вас, щоб у кожного з вас були ті інструменти, як дадуть можливість вам бути успішними. Ми разом із вами ще дуже далеко від тієї ефективності, яку люди хочуть від нас побачити на місцевому рівні, але нам треба завершувати реформу з точки зору формування громад сильних, ми маємо більше бути включені в економічне зростання, а всі інші питання будуть завжди виникати. Так от, через механізм діалогу ми завжди можемо знаходити правильні державницькі рішення", - наголосив керівник уряду.

На його думку, до 2014 року центральна влада не дуже активно хотіла спілкуватися з місцевою. "Це були монологи. Причому влада говорила одне, місцеве самоврядування — зовсім інше, але одне одного взагалі не чули. Ми побудували абсолютно нову систему взаємодії", - підкреслив Прем'єр-міністр.

Читайте також: Громади будуть залучені до реалізації держстратегії регіонального розвитку

Він закликав місцеву владу у своїй роботі орієнтуватися саме на інтереси громадян. За словами Гройсмана, він свого часу обіймав посаду міського голови та добре пам'ятає, як часто центральна влада несправедливо критикувала мерів на спільних заходах. "Ми з вами маємо зараз побудувати економічно сильну Українську державу. Чи можливо це зробити без сильних громад? Ні. Місцеве самоврядування потрібно зміцнювати шляхом підсилення повноважень, передачу фінансових ресурсів та відповідальності", - наголосив він.

Прем’єр-міністр запевнив, що реформа децентралізації є однією з найуспішніших в Україні, і вона триватиме.

Гройсман закликає місцеву владу до активнішого діалогу з центром щодо децентралізації / Фото: Владислав Мусієнко, Укрінформ

"Але я точно знаю, що все більше питань сьогодні є у мешканців громад до відкритості роботи влади, щодо досягнення кінцевої мети децентралізації в Україні. А мета не є такою, якою хтось її уявляє, щоби більше отримати грошей. Ні. Наше завдання - бути спроможними з точки зору повноважень та фінансових ресурсів, інститутів, які дадуть можливість надати нову якість послуг людям, які живуть на цих територіях", - наголосив Гройсман.

На його думку, нині потрібно зосередити зусилля на забезпеченні нової якості освіти, охорони здоров’я та доступності до цих послуг, нової економіки, нових технологій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>