У Кропивницькому обговорили досвід наповнення бюджетів західних областей

У Кропивницькому обговорили досвід наповнення бюджетів західних областей

Децентралізація
Укрінформ
У Кропивницькому представники ОТГ обговорили успішний досвід наповнення бюджетів Чернівецької та Тернопільської областей.

Семінар «Наповнення ресурсів місцевих бюджетів: власних та залучених, пошуку резервів збільшення власних доходів місцевих бюджетів, адміністрування місцевих податків та зборів. Залучення ресурсів на сталий розвиток громад - децентралізація в дії» пройшов за ініціативи Кропивницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Успішні практики щодо наповнення та розподілу ресурсів місцевих бюджетів є в Тернопільській та Чернівецькій областях. На Буковині був підписаний меморандум на рівні ОДА відносно запровадження податкових паспортів. Кожна громада спільно з фахівцями ОДА розробила податковий паспорт, в якому визначили усі місцеві податки, провели аналіз за попередні три роки та аналіз цього року. Це робилося для того, щоб спрогнозувати податкову базу збільшення доходів місцевих бюджетів на наступний рік”, - розповіла радник з питань місцевих фінансів Кропивницького ЦРМС Олена Савченко.

Вона пояснила, що по-перше, такий податковий паспорт дозволяє громаді бачити всі можливості залучення додаткових коштів. По-друге ці податкові паспорти підписуються з бізнес-структурами, які розташовані на території громади, і кожен підприємець знає, яку частину податків він має сплатити до громади. Громада в свою чергу розуміє, що очікувати від підприємця до кінця року,зазначила Савченко.

Під час заходу були присутні працівники ОТГ Кіровоградщини, які відповідають за фінансову сферу та економічний розвиток громад. Спільно, з експертами центру вони проаналізували стан надходжень до місцевих бюджетів за 7 місяців 2018 року. Також учасники семінару порівняли виконання бюджету громадами.

“На Кіровоградщині всі об’єднані громади виконали показники дохідної частини на 100% і більше. В нас недовиконання дохідної частини немає. По деяких громадах є значне перевиконання, а по деяких є недовиконання в розрізі певних видів податків”, - розповіла Савченко.

Фінансисти Кіровоградських ОТГ також обговорили субвенції на 2018 рік, що існують в державному бюджеті, та які можуть використовувати об’єднані громади для свого розвитку.

Читайте також: Як розвивати село: ОТГ п’яти регіонів ділились досвідом на горі Томнатик

Програма "U-LEAD з Європою" фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото: Дмитро Семенюк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-