Закарпаття зустріло світанок Дня Незалежності молитвою за Україну

Закарпаття зустріло світанок Дня Незалежності молитвою за Україну

Фото
Укрінформ
У п'ятницю, 24 серпня, обласний центр Закарпаття традиційно першим серед міст України почав святкувати День Незалежності.

П'ятий рік Ужгород зустрічає день народження нашої держави "Молитвою за Україну". Цього року патріотична акція, ініційована Заслуженим академічним Закарпатським народним хором, відбулася на площі Поштовій, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

"Сьогодні, 24 серпня, обласний центр Закарпаття традиційно першим серед міст України почав святкувати День Незалежності. П'ятий рік поспіль Ужгород зустрічає день народження нашої держави спільною "Молитвою за Україну". Цього року патріотична акція, ініційована Заслуженим академічним Закарпатським народним хором, відбулася на площі Поштовій. До спільної молитви, яку читали десятьма мовами світу, долучилися кілька сотень містян, зокрема, і діти, керівники Закарпаття, Ужгорода, священнослужителі різних конфесій. Окрім того, у виконанні хору прозвучала патріотична поезія Володимира Сосюри, Василя Симоненка та закарпатських авторів", - йдеться в повідомленні.

Акція "Молитва за Україну" в Ужгороді / Фото: Гудак Сергій, Укрінформ

Читайте також: Світанкова молитва за Україну: доки Бог має час нас вислухати

Як розповіла керівник хору Наталія Петій-Потапчук, "основна тема цьогорічної молитви – це любов, любов до України, до рідної землі. Саме тому були обрані відповідні поетичні твори, пісенний репертуар. Любов до Батьківщини, повага один до одного – це запорука миру".

"Сьогодні у заході взяв участь хлопчик – син воїна-захисника, який нині боронить нашу землю на Сході країни. Дитина прочитала вірш-звернення до батька з вірою у перемогу і спільне мирне життя", - сказала вона.

О 6.36, коли над містом зійшло сонце, всі присутні разом виконали Державний Гімн України.

Як повідомляється, вперше "Молитву за Україну" провели в Ужгороді в 2014 році, тоді акція пройшла на березі ріки Уж. У подальшому захід щорічно змінював локації, збираючи закарпатців та гостей краю на Пішохідному мосту, в Ужгородському замку, площі Народній.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-