Відбулась нарада щодо відновлення повноцінної роботи аеропорту «Ужгород»

Відбулась нарада щодо відновлення повноцінної роботи аеропорту «Ужгород»

Укрінформ
Відновлення повноцінної роботи Міжнародного аеропорту «Ужгород» є пріоритетом для Міністерства інфраструктури України.

Про це повідомляє прес-служба міністерства за підсумками наради під головуванням заступника міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка щодо відновлення  функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

"Питання відновлення повноцінної роботи аеропорту «Ужгород» є пріоритетним для Міністерства. Тільки спільними зусиллями та твердим бажанням ми можемо досягти втілення даної мети. Необхідно в найкоротші терміни запустити повноцінне функціонування аеропорту «Ужгород»", - наголосив Лавренюк.

У міністерстві повідомляють, що за дорученням Президента України Петра Порошенка, Кабінету міністрів України та міністра інфраструктури України Володимира Омеляна 21 серпня 2018 року відбулася нарада щодо відновлення повноцінного функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

У нараді взяли участь представники Міністерства закордонних справ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Фонду державного майна України, Служби безпеки України, ДП «Украерорух», Державної авіаційної служби України, Закарпатської ОДА та Державного агентства інфраструктурних проектів України  (Укрінфрапроект).

Читайте також: Клімкін про припинення залізничного сполучення з РФ: люди не повинні постраждати

Лавренюк зазначив, що нині існує ряд першочергових завдань, які необхідно вирішити.

«Перше - це питання заходу на посадку літаків зі сторони Словаччини, встановлення аеронавігаційного обладнання в аеропорту та світлосигнальної системи і вогнів підходу як на території летовища, так і на території Словацької Республіки. Друге - це вирішення питання із перешкодами (будівлями), які перешкоджають безпечному заходу літаків на посадку, та встановлення мобільної диспетчерської вишки. Третє - укладення Угоди між провайдерами аеронавігаційного обслуговування України та Словаччини для можливості здійснення інструментальних польотів», - сказав він. 

Заступник міністра не виключив, що в разі неспроможності місцевої влади вирішувати фінансові та інші питання введення в експлуатацію об'єкта, аеропорт може буде передано до державної власності. 

"І четверте - якщо місцева влада не в змозі буде знайти необхідне фінансування для придбання світлосигнальної системи, а також вирішувати інші поточні питання діяльності аеропорту - буде розглядатись питання щодо передачі аеропорту із комунальної власності у державну", - наголосив Лавренюк.

Заступник міністра також повідомив, що після 10 вересня 2018 року Європейське агентство з безпеки польотів (EASA) розпочне процес сертифікації Украероруху на відповідність нормам Європейського Союзу як провайдера аеронавігаційного обслуговування України.

Учасники наради  розробили ряд першочергових короткострокових кроків для якнайшвидшого запуску роботи аеропорту. Зокрем, Украерорух має встановити аеронавігаційне обладнання в аеропорту та змінити місце розташування диспетчерської вежі; Закарпатська облдержадміністрація - розробити інвестиційний проект та знайти необхідне фінансування, можливо, із залученням міжнародних фінансових організацій, для встановлення нової світлосигнальної системи, включаючи вогні підходу, та вирішення цього питання зі Словацькою стороною, щодо їх розміщення на території Словаччини. Окремо слід розробити варіанти рішень щодо усунення перешкод на території летовища та поза ним для безпечного здійснення польотів.

Зазначалося, що МЗС необхідно провести зустріч із провайдерами аеронавігаційного обслуговування України та Словаччини, для можливості підготовки відповідної угоди щодо аеронавігаційного обслуговування та відновлення інструментальних польотів на аеродромі.

Як повідомляв Укрінформ раніше, міністр інфраструктури Володимир Омелян у квітні 2018 року заявляв, що  Міжнародний аеропорт "Ужгород" має бути готовим до зимової навігації вже наприкінці цього - на початку наступного року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-