Ситуацію з танкером «Механик Погодин» треба вирішувати в силовий спосіб - Фріз

Ситуацію з танкером «Механик Погодин» треба вирішувати в силовий спосіб - Фріз

Укрінформ
Ситуація щодо затриманого в морському порту Херсона російського танкера «Механик Погодин», власник якого знаходився під українськими санкціями, має бути вирішена в силовий спосіб.

Про це заявила член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, голова постійної делегації у ПА НАТО, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Фріз на своїй сторінці у Facebook

«Впевнена, що ситуація з танкером «Механик Погодин» має бути вирішена в силовий спосіб. Оскільки судно знаходиться в санкційних списках і перебуває на території України в порту, що знаходиться під контролем української влади, неприйнятною є ситуація, коли контролюючі органи не можуть отримати доступ на борт судна», - зазначила Фріз.

При цьому депутат зауважила, що силове заходження на борт танкера може стати гарною демонстрацією дзеркальної відповіді на політику Російської Федерації в Азовському морі, де російська влада дозволяє зупиняти та перевіряти кораблі, що здійснюють операції з портами України в басейні Азовського моря.

«Питання потрапляння наших силовиків на борт «Механика Погодина» є питанням збереження обличчя України, що має продемонструвати здатність реагувати на порушення санкційного режиму. Оскільки ми просимо наших партнерів жорстко реагувати на факти порушення санкційних заходів, Україна має продемонструвати власний приклад такої рішучості», - уточнила Фріз.

Водночас вона підкреслила, що Україні необхідно негайно синхронізувати санкційні списки з відповідними документами наших партнерів з країн НАТО.

Читайте також: Москалькова дізналася, коли буде суд щодо затриманого в Херсоні танкера

«Усі кораблі, що знаходяться під санкціями Сполучених Штатів та інших наших союзників, мають автоматично увійти до санкційних списків України», - пояснила член безпекового комітету.

Як повідомлялося, 10 серпня 2018 року стало відомо, що в морському порту Херсона було затримано російський танкер  «Механик Погодин», власник якого знаходився під українськими санкціями. Танкер перевозив дизельне паливо з Туркменії в Україну за договором фрахту в інтересах канадської компанії Oil Marine Shipping and Chartering Inc.

Деякі російські судновласники призупиняють транспортування вантажів в Україну після затримання в херсонському порту танкера під прапором РФ у рамках санкцій, введених Києвом.

Як відомо, у травні 2018 року Україна затвердила список з понад 700 компаній, в основному російських, яким заборонено займатися торгівлею у країні, а їхні активи в Україні буде заблоковано.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-