Рада суддів вважає неприпустимим порушення справи проти

Рада суддів вважає неприпустимим порушення справи проти "судді Кернеса"

Укрінформ
Рада суддів України на позачерговому засіданні 13 серпня ухвалила резолюцію, в якій наголошується на неприпустимості притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалення судового рішення.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Рада суддів вирішила: наголосити на неприпустимості публічних висловлювань посадових осіб органів державної влади та правоохоронних органів щодо необхідності притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалене рішення до надання правової оцінки судовому рішенню  апеляційної інстанції, а діям судді - Вищою радою правосуддя", - оголосив голова Ради суддів Олег Ткачук.

У резолюції також йдеться, що незгода із судовим рішенням є підставою для оскарження такого рішення в процесуальному порядку до апеляційної  чи касаційної інстанції.

Ткачук зазначив, що РСУ була змушена скликати позачергове засідання, оскільки до установи надійшли численні звернення від суддів і адвокатів щодо наявності ознак посягання на незалежність судової гілки влади після порушення кримінальної справи  відносно судді Київського райсуду Полтави Андрія Антонова, який закрив кримінальну справу відносно Харківського міського голови Геннадій Кернеса.

Як повідомлялося, 10 серпня заступник генпрокурора Анжела Стрижевська заявила, що прокуратура порушила відносно судді Київського райсуду Полтави Андрія Антонова кримінальну справу за ч. 2 ст. 375 ККУ (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення, що спричинило тяжкі наслідки).

Того  дня суддя Антонов після місячного перебування в дорадчій кімнаті ухвалив закрити кримінальне провадження відносно міського голови Харкова Геннадія Кернеса.

Читайте також: Справа Кернеса: Рада суддів збирається на позачергове засідання

2 березня 2015 року міському голові Харкова і двом його охоронцям повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. Їх звинуватили у викраденні, тортурах і погрозі вбивством двом активістам євромайдану - Сергію Ряполову і Олександру Кутяніну 25 січня 2014 року.

Кернес і його охоронці не визнали вини в пред'явлених їм звинуваченнях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-