Справа Кернеса: Рада суддів збирається на позачергове засідання

Справа Кернеса: Рада суддів збирається на позачергове засідання

Укрінформ
У понеділок, 13 серпня, відбудеться позачергове засідання Ради суддів України щодо тиску на суддю у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців.

Про це Укрінформу повідомили у понеділок у прес-службі РСУ.

"Рада суддів України сьогодні о 15 годині збереться на позачергове засідання у з'язку із численними зверненнями суддів та інших осіб, що поширюються у ЗМІ і стосуються розгляду кримінальної справи 10 серпня 2018 року Київським районним судом міста Полтави у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на порядку денному - питання щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення дотримання учасниками судових процесів конституційного принципу рівності перед судом і законом.

Як повідомляв Укрінформ, 10 серпня суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов після місячного вивчення справи оголосив про закриття кримінального провадження щодо Кернеса і двох його охоронців у зв'язку з неявкою прокурорів, потерпілих та їхніх представників на сім останніх засідань суду поспіль без обгрунтованих причин. В рамках юридичного положення про верховенство права факт систематичної неявки сторони обвинувачення свідчить про відмову від обвинувачень: у суду бракувало доказів вини підсудних.

Читайте також: Прокуратура порушила справу проти судді, який закрив справу Кернеса

Кримінальне провадження проти Кернеса та його охоронців надійшло до суду в квітні 2015 року. Відтоді проведено 75 судових засідань, однак на останніх засіданнях прокурори не з'являлися, змусивши суд самостійно шукати докази вини.

Суддя Антонов неодноразово просив Генпрокуратуру України забезпечити присутність будь-кого з 19 прокурорів ГПУ: відповіді жодного разу не було, що теж може розцінюватися як відмова від обвинувачень.

10 липня Київський райсуд Полтави у справі Кернеса та двох його охоронців вирішив відмовитися від проведення дебатів, оскільки представники держобвинувачення, потерпілі та їхні адвокати не з'явилися в суд без пояснення причин. Захист Кернеса, посилаючись на закон про захист прав людини, попросив суд піти до нарадчої кімнати і винести рішення щодо долі справи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-