Чернігівські археологи знайшли семиярусне кладовище - 17.07.2018 17:39 — Новини Укрінформ
Чернігівські археологи знайшли семиярусне кладовище

Чернігівські археологи знайшли семиярусне кладовище

Фото
3964
Ukrinform
Досліджуючи в Чернігові мис Єлецької гори, де в ХІХ - на початку ХХ ст. знаходився оточений мурами монастирський сад, археологи натрапили на семиярусне християнське кладовище.

Про це у Facebook повідомила кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету "Чернігівський колегіум" Олена Черненко.

"Результати розкопок підтверджують висновок, що в часи післямонгольської навали (не раніше ХІV ст.) на цій ділянці сформувалось християнське кладовище. Воно функціонувало безперервно протягом багатьох століть (принаймні до ХІХ ст.), внаслідок чого утворилось до 7 ярусів могил, котрі перекривають та прорізають одна одну", - пише археолог.

За її словами, знайдений цвинтар не позначений на жодному з планів Чернігова і не згадується у писемних джерелах. Археологи вважають, що він не був монастирським (бо там багато дитячих поховань) і пов’язують його виникнення з розташованим поруч мурованим Успенським собором ХІІ ст, що зберігся після монгольського нашестя.

Читайте також: Кличко: Пам'ятник Іллі Муромцю створюють за унікальною технологією

Поміж могил дослідники виявили залишки більш давніх об’єктів (ям та споруд) Х - поч. ХІ ст. та ХІІ - поч. ХІІІ ст. Про їх існування розповіли імпортний посуд, предмети побуту (ключі, ножі, пряслиця), вудила та кресало, копоушка, деякі інші речі. Знайдено також хрестик ХVІІІ ст., а в заповненні одного із поховань - дві "димлені" миски того ж часу.

Черненко зазначає, що Єлецька гора була однією з найдавніших заселених ділянок у межах сучасного міста. Там знаходиться один із найстаріших в Україні Єлецький монастир, що був заснований 1060 року чернігівським князем Святославом Ярославичем. Існуванню мису, який зараз розкопується, загрожують ерозійні процеси

Чернігівські археологи знайшли семиярусне кладовище

Фото: Олена Черненко, Фейсбук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>