Більше тепла й менше дощів: синоптики дали прогноз на червень

Більше тепла й менше дощів: синоптики дали прогноз на червень

Укрінформ
У червні в Україні середня місячна температура повітря очікується на рівні 18-22°, а у гірських районах - 14-15°.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

"Середня місячна температура передбачається 18-22°, в гірських районах 14-15°, що на 1-1,5° вище середніх багаторічних значень", - йдеться у повідомленні.

Місячна кількість опадів очікується  на рівні 45-90 мм, в Карпатах та місцями на Прикарпатті - 98-150 мм, у Житомирській, Київській, Чернігівській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Одеській, Миколаївській, Херсонській областях близько середніх багаторічних значень, на решті території України - менше середніх багаторічних значень.

Читайте також: Березень та квітень у Києві встановили температурні рекорди

Укргідрометцентр також оприлюднив коротку кліматичну характеристику червня.

"У червні, в порівнянні з травнем, активізується грозова діяльність, частіше спостерігаються град, шквали, сильні дощі та зливи. Середня місячна температура повітря становить 16-21°, в гірських районах 9-15°", - йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що абсолютний максимум температури становить 32-39°, в гірських районах - 21-33°; абсолютний мінімум 0-7° тепла, в горах та місцями у північних, східних, Рівненській, Дніпропетровській області 1-3° морозу, на високогір'ї Карпат до 5° морозу.

Середня місячна кількість опадів - 44-95 мм, на півдні місцями 33-42 мм, в Карпатах, на Прикарпатті та Хмельниччині 96-187 мм.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-