У Мінсоцполітики пояснили, чому

У Мінсоцполітики пояснили, чому "буксує" контроль за використанням субсидій

Укрінформ
У Міністерстві соціальної політики вважають, що контроль за ефективністю витрачання державних коштів у соціальній сфері має здійснювати професійний і незалежний орган, а це питання має бути одним з пріоритетних.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

"Сьогодні за адресніть соціальної підтримки відповідають, власне, ті органи, які її призначають. Як ви думаєте, маючи 6,5 млн одержувачів субсидій та ще близько 3 млн одержувачів інших видів соціальних виплат, може орган, який опрацьовує таку кількість звернень, забезпечити ще й контроль ефективності використання державних коштів? Я думаю, що відповідь очевидна – робота в цьому напрямку недостатня. На наш погляд, роботу по контролю за ефективністю витрачання державних коштів, унеможливленню шахрайства має здійснювати не той орган, який призначає соцдопомогу, а інший – абсолютно професійний і незалежний", - сказав Музиченко.

У цьому контексті він зауважив, що сьогодні в Україні соціальний інспектор займається складанням актів обстеження матеріально-побутових умов, і це забирає в нього 95 чи навіть 99 відсотків робочого часу. Окрім того, оскільки він перебуває у підпорядкуванні органу, який призначає соціальні виплати, навіть у разі виявлення порушень керівник цього органу намагатиметься вирішити питання, так би мовити, "полюбовно", не виносячи цю інформацію на загал, зазначив Музиченко.

Він нагадав, що з метою налагодження контролю за витрачанням бюджетних коштів Мінсоцполітики підготувало законопроект „Про забезпечення державного контролю під час надання соціальної підтримки", який 1 лютого 2017 року був схвалений урядом і вже фактично півтора року перебуває на розгляді у Верховній Раді. 

"На жаль, політичного рішення з цього питання на сьогодні так і немає, а без цього впроваджувати певні реформи досить складно", -  констатував Музиченко.  

Він розповів, що в інших країнах для контролю за ефективним використанням коштів на соціальну підтримку створюють спеціальні органи, які умовно можна назвати інститутом соціальних інспекторів чи соціальною службою – у різних країнах по-різному. 

"На наш погляд, якщо ми хочемо раціонально використовувати бюджетні кошти, щоб потім пояснити платникам податків – куди вони витрачаються, питання ефективності контролю має бути одним із пріоритетних", - наголосив гендиректор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-