Поле диких орхідей на Миколаївщині повернули державі

Поле диких орхідей на Миколаївщині повернули державі

1101
Ukrinform
Прокуратура Миколаївської області повернула державі земельну ділянку на Кінбурнському півострові, де розташоване найбільше в Європі орхідне поле.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Миколаївської області.

«Прокуратура Миколаївської області повернула державі земельну ділянку на Кінбурнському півострові, де розташоване найбільше в Європі орхідне поле. Встановлено факт незаконного надання у 2009 році Очаківською райдержадміністрацією частини цього орхідного поля площею 9 га у приватну власність для ведення фермерського господарства», - йдеться у повідомленні.

Там також зазначається, що на вказаній приватній ділянці виявлено чисельні рослини, види яких занесені до Червоної книги України. Зокрема, масово зростають дикі орхідеї. Щільність популяції цих рослин на ділянці складає у середньому 30-40 особин на 1 кв. м, а місцями досягає 150 особин на 1 кв. м.

Крім того, ділянка розташована в межах прибережних захисних смуг Чорного моря, озер Чернине і Черепашине.

Надання вказаних земель у власність законодавством не передбачено.

Читайте також: Миколаїв наступного року матиме власний театральний фестиваль

Тож прокуратурою до Очаківського міськрайонного суду пред’явлено позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень Очаківської райдержадміністрації, визнання недійсними державних актів на право власності громадянина на земельну ділянку та повернення її у власність держави, який задоволено в повному обсязі.

Апеляційним судом Миколаївської області позиція прокуратури підтримана та частина зазначених особливо цінних земель площею 8 га підлягає поверненню у власність держави. Відносно земельної ділянки площею 1 га судовий розгляд триває.

Варто також зауважити, що саме цими днями на цьому полі масово зацвіли орхідеї, вкривши землю фіолетовим килимом.

Фото:dobre.club

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>