Норвезька компанія хоче збудувати сонячну станцію на Черкащині

Норвезька компанія хоче збудувати сонячну станцію на Черкащині

Децентралізація
Укрінформ
Норвезька компанія Scatec Solar має намір побудувати сонячну електростанцію потужністю 25 МВт у нещодавно створеній Кам’янській ОТГ на Черкащині.

Про це повідомляє портал "Децентралізація".

"Ця громада об’єдналась зовсім нещодавно, проте сьогодні тут не лише ремонтують дороги та готують проекти з ремонту шкіл і дитсадків – Кам’янська ОТГ залучила мільйони на розвиток туризму та розраховує солідного інвестора у перспективі... Сьогодні громаді вже вдалося залучити першого серйозного інвестора – норвезька компанія Scatec Solar має плани побудувати у Кам’янці сонячну електростанцію потужністю 25 МВт", - йдеться у повідомленні.

За словами голови Кам’янської громади Володимира Тірона, бюджет громади наразі становить 81 млн грн, проте разом із коштами громада отримала і більше десятка об’єктів, які має утримувати – школи, дитсадки, будинки культури тощо. Тож сьогодні, крім ремонтів доріг, упорядкування до 9 травня пам’ятних місць (у Тимошівці та Юрчисі, що об’єдналися із Кам’янкою у одну громаду), ремонту Юрківського дитсадка і Тимошівської школи, в ОТГ працюють над проектами нових ремонтів: утеплення та заміна системи опалення в одній зі шкіл, заміна покрівлі на іншій, заміна покрівлі на дитсадку.

Читайте також: ОТГ мають до 4 червня подати документи на інфраструктурну субвенцію - Мінрегіон

Також громада отримала 7,3 млн грн на реалізацію проекту, завдяки якому Кам’янка отримає новий об’єкт для приваблення туристів зі всього світу, а її туристична галузь – потужний стимул для розвитку. Це - проект із розбудови та облаштування туристичного об’єкта "Тясминський каньйон", що переміг у конкурсі проектів регіонального розвитку, які будуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. На ці кошти буде впорядковано територію біля каньйона (створення під'їздів та підходів, облаштування 3-х джерел, прибережної зони, пішохідних доріжок, оглядових майданчиків, сходів, місць для купання та відпочинку), проведено модернізацію Кам'янського державного історико-культурного заповідника та Кам'янського державного літературно меморіального музею О. С. Пушкіна та П. І. Чайковського, створення туристичних маршрутів Тясминським каньйоном.

"Кам’янська громада унікальна тим, що, не чекаючи виборів, вони уже почали роботу над проектом – і ми їм у цьому також допомагали. А сьогодні громада, також із нашими експертами, розпочала роботу над створенням власної стратегії розвитку, що допоможе виявити її потенціал і відкрити для неї нові можливості", - заявив директор Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону, Сергій Слинько.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-