Американські пожежники допоможуть Херсонщині боротися з лісовими пожежами

Американські пожежники допоможуть Херсонщині боротися з лісовими пожежами

Укрінформ
Міжнародна місія пожежної допомоги (IFRM) США допоможе Херсонщині боротися із лісовими пожежами в регіоні.

Про це заявив у п'ятницю у Херсоні під час зустрічі голови облдержадміністрації Андрія Гордєєва з делегацією IFRM США, яка наразі перебуває в регіоні з робочим візитом, співробітник IFRM Рік Марклі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У нас у команді є експерти по гасінню пожеж у лісах. Все те, що ми тут (на Херсонщині - ред.) побачили і взнали, ми постараємося донести до них, і спробуємо, принаймні, запропонувати якісь рішення", - сказав Марклі.

У свою чергу, Гордєєв зазначив на зустрічі, що проблема лісових пожеж наразі вкрай актуальна для Херсонщини.

"У нас є потреба у системі виявлення пожеж. Після того, як у лісників області (через припинення бюджетного фінансування лісогосподарських підприємств - ред.) скоротили працівників, які сиділи на вишках (спостережних вишках у лісах - ред.) і виявляли пожежі, у нас дуже багато пожеж, які ми виявляємо у дуже пізній стадії. Ці ліси важкодоступні, це піски, туди важко дістатися, і коли вже дістаєшся туди, то буває дуже запізно", - заявив голова ОДА.

За його словами, для виявлення і ліквідації в області лісових пожеж на ранніх стадіях, наразі необхідні камери відеоспостереження та програмне забезпечення, яке б ідентифікувало ці пожежі та повідомляло лісникам та пожежно-рятувальній службі.

Голова ОДА зазначив, що лише у 2017 році на території Херсонщини було 380 лісових пожеж.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщину прибула делегація Міжнародної місії пожежної допомоги (IFRM) США для ознайомлення із наявним тут станом справ пожежної безпеки та визначення першочергової потреби місцевої рятувальної служби у пожежно-технічному обладнанні.

Читайте також: Пожежники перевіряють 38 тисяч закладів масового скупчення людей

Херсонщина є одним із найменш заліснених регіонів України. До 2007 року показник заліснення території області становив 4,4%. Після великих пожеж 2007-го та 2012-го років, він зменшився до 3%. На даний час, в результаті висадки нових лісів, показник заліснення вдалося збільшити, і він знову перевищив 4%. Проте у низці районів області лісистість становить менше 1% їх території. Виключна більшість наявних на даний час на Херсонщині лісових масивів, і зокрема, хвойних, є рукотворними, висадженими для закріплення пісків. Під час серпневої 2007 року лісової пожежі на Херсонщині у Цюрупинському (нині - Олешківському) та Голопристанському районах згоріло більше 7000 гектарів лісу. А у серпні 2012 року на Херсонщині на території Корсунського та Великокопанівського лісництв пожежі охопили площі лісу окремими осередками близько 1000 гектарів та 500 гектарів відповідно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-