Жовтий сніг на Одещину

Жовтий сніг на Одещину "занесло" з Африки. Фахівці перевірили кислотність

Укрінформ
Співробітники Українського гідрометцентру вважають, що аномальне забарвлення снігу, що випав у південно-західних районах Одещини, не становить небезпеки для мешканців - його спричинило переміщення пилової хмари з Африки.

Про це повідомляє прес-служба Українського гідрометцентру.

"Минулої доби на півдні Одещини випав сніг жовтуватого кольору. Це було спричинено переміщенням пилової хмари на висоті 3-5 км з районів північної Африки", - зазначили синоптики.

Як повідомлялося, мер Ізмаїла Андрій Абрамченко оприлюднив висновок з цього приводу фахівців Дунайської гідрометобсерваторії, а також передав зразки снігу жовтуватого кольору для лабораторних досліджень до Одеського лабораторного центру Державної служби з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів.

"Фахівці гідрометобсерваторії вважають, що кислотність представлених зразків снігу нейтральна, в осаді - піщано-коричнева суміш. Шкідливих хімічних речовин не виявлено. Висновки Одеського лабораторного центру Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів будуть пізніше", - повідомив Абрамченко.

Читайте також: На Одещині випав "жовтий" сніг

В Арцизькому відділенні Держпродспоживслужби теж не виявили у складі дивних опадів шкідливих речовин. Згідно з висновком фахівців, у складі снігу виявлені "тільки пісок і глина".

Між тим, мешканці придунайських районів висловлювали припущення, що причиною такого явища міг перенесений бурями з африканського континенту пил, який накрив грецький острів Крит або такими є наслідки вибуху на хімічному заводі в Чехії, який стався вчора, 22 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-