В ОТГ Черкащини відкрили першу амбулаторію сімейної медицини

В ОТГ Черкащини відкрили першу амбулаторію сімейної медицини

Децентралізація
Укрінформ
Впровадження медичної реформи у черкаських ОТГ розпочалося із Білозірської об’єднаної територіальної громади. Днями у Білозір’ї, в реконструйованому приміщенні відкрився Центр первинної медико-санітарної допомоги  – перший у ОТГ області. 

Про це Укрінформу повідомив Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного  за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону. 

"Оскільки реформа децентралізації несе у собі посилення ролі громади в усіх аспектах життя суспільства, саме рішення місцевих громад здатне змінити неефективну і застарілу медичну модель на нову і сучасну, що й було зроблено в Білозірській об’єднаній територіальній громаді. Ремонт старої будівлі вдалося зробити за кошти державної субвенції (понад 2 мільйони гривень), для обладнання сучасних кабінетів громада залучила спонсорів та благодійників. Центр первинної медико-санітарної допомоги  – перший такий у ОТГ області", - підкреслив Сергій Слинько. 

Медичну допомогу у Центрі надаватимуть головний лікар, 4 сімейних лікаря, 1 терапевт та 1 педіатр, головна медсестра і 10 медичних сестер. 

За словами головного лікаря закладу Анатолія Коваленка, Білозірська ОТГ створила всі умови для залучення медичних фахівців, які приїхали сюди з інших областей.

Громада надає лікарям житло, можливість пільгової сплати комунальних послуг та гідну заробітну плату - до 10 тисяч гривень. 

Програма "U-LEAD з Європою" спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-