На Одещині виявили агресивний вірус кору Kabul

На Одещині виявили агресивний вірус кору Kabul

Укрінформ
В Одеській області циркулює агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul), на відміну від інших областей України. Виявлено, що B3 (Kabul) провокує ускладнення та високий рівень захворюваності серед населення.

Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

"Важка ситуація щодо кору ускладнюється тим, що в регіоні генотип вірусу відрізняється від усієї країни. Ми віддавали зразки у Національну лабораторію України. Підтвердили більш агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul) тільки на території Одеської області. Через це для нас надважливо, щоб максимальна кількість людей зробили щеплення. Взагалі, у травні 2017 року охоплення імунізацією складало лише 20 %. Ми провели широкомасштабну інформаційну кампанію: ефіри, прес-конференції, робота в районах, у закладах освіти. Відтак, ми довели колективний імунітет до 93%. Зараз ми чекаємо ще додатково 9000 доз вакцини", - зауважив він.

В інших областях України циркулюють європейські зразки вірусу D8. І лише в Одеській області, окрім D8, виявили B3 (Kabul), який характеризується високою патогенністю та вірулентністю. Його агресивність дає високий рівень захворюваності та летальності. Такі результати були лабораторно підтверджені у Копенгагені.

Читайте також: Кір в Україні: тривають переговори зі США про гуманітарну вакцину

Напередодні 3 тисячі доз вакцини від кору були доправлені в Одесу з Дніпропетровської області. Загалом Одеська область потребує ще 9 тисяч доз, аби забезпечити колективний імунітет на рівні 95% та уникнути нових випадків захворювання.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов неодноразово звертався до Міністерства охорони здоров’я із проханням повністю забезпечити Одеську область вакцинами або надати можливість закупити їх самостійно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-