Міста мають прорахувати ризики при відмові від центрального опалення - Зубко

Міста мають прорахувати ризики при відмові від центрального опалення - Зубко

Укрінформ
Органи місцевого самоврядування зобов’язані погоджувати з Мінрегіоном перехід на нову систему опалення в місті, а також повинні прорахувати всі ризики. 

Про це в ефірі 5 каналу розповів віце-прем’єр-міністр – iіністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, інформує його прес-служба.

«Рішення щодо відмови від централізованого опалення має прийматися містом завчасно, щоб прийняти його разом з соціальними програмами. Тобто, необхідно визначити ті групи населення, яким необхідно фінансово і технічно допомогти перейти на автономне або індивідуальне опалення», - сказав віце-прем'єр-міністр.

Зубко навів приклади міст Марганець і Нікополь, де при відмові від централізованого опалення і переходу на електричне з’ясувалось, що трансформаторні підстанції і проводка не витримують  такого навантаження, і в містах стався блекаут.

«Ми запропонували органам місцевого самоврядування спільно розробити по кожному місту систему, яка б могла – залучати можливість квартального опалення, альтернативних джерел енергії, встановлення надомних котлів тощо. Таким чином ми маємо погодити всі питання, щоб система працювала збалансовано», — зазначив Зубко.

Читайте також: Гриневич доручила розібратися з коштами на опалення вишів

Він розповів, що додатково був прийнятий закон, який дозволяє виробляти підприємствам ТКЕ теплову енергію не тільки з газу, а й з альтернативних джерел енергії. Такий тариф набагато менший, на відміну від газової складової, що у, свою чергу, також стимулює розвиток альтернативних джерел.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-