Синютка не дасть 20 мільйонів з бюджету Львова “в російську кишеню”

Синютка не дасть 20 мільйонів з бюджету Львова “в російську кишеню”

Укрінформ
Проти виплати з бюджету Львова 20-мільйонного «боргу» російським власникам ЛАЗу, які довели підприємство до повного розорення і банкрутства, виступив керівник обласної держадміністрації Олег Синютка.

Про це Синютка написав на своїй сторінці у Facebook.

«Ситуація із ЛАЗом переходить межі не лише здорового глузду, а й дискредитує українське суспільство. Категорично не сприймаю виділення грошей з міського бюджету в російську кишеню. Немає жодних економічних підстав та обгрунтувань передачі майже 20 мільйонів гривень підприємству, з якого «стирчать вуха» російської компанії. Звертаюсь до депутатського корпусу Львова не забирати кошти від громади, які могли б піти на вирішення нагальних господарських питань і забезпечити виплату заробітної плати працівникам ЛАЗу. Переконаний, що в дану ситуацію повинні втрутитись правоохоронні органи», - зазначив Синютка.

Міністерство юстиції офіційно оголосило у розшук всі 160 автобусів найбільшого львівського перевізника – комунального АТП-1 і зобов’язало поліцію затримувати ці автобуси, доставляти на штрафмайданчик та вилучати документи на них. Вилучення міських автобусів пов’язане з відмовою Львівської міськради виплатити борг за придбані у 2009-2010 роках 32 автобуси ЛАЗ.

Читайте також: Шахтарів Львівщини повністю забезпечили саморятівниками - ОДА

У жовтні 2017-го депутати вже приймали ухвалу про меморандум між ТзОВ «Оптимум Фактор», яке отримало від ТзОВ «Львівські автобусні заводи» право на вимогу боргу, АТП-1, ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Львівводоканал». Меморандум передбачав, що АТП-1 має заплатити «Оптимум Фактор» 19,6 млн грн, а «Оптимум Фактор» в свою чергу мало анулювати ще 4 млн грн боргу. Крім того, «Оптимум Фактор» мав сплатити борги ЛАЗу за тепло та воду. Однак вже під час наступного засідання сесії депутати Львівської міськради прийняли нову ухвалу, якою відмовились від підписання меморандуму.

Тепер до цього питання мають повернутись на сесії Львівської міськради 25 січня наприкінці сесійного засідання. Активісти, які виступають проти повернення коштів Львівському автобусному заводу, призупинили роботу сесії. Їх основна вимога - не приймати ухвалу щодо повернення коштів компанії, яка пов'язана з російським бізнесменом Ігорем Чуркіним та не передавати це питання до повноважень виконкому, оскільки винесений на сесію проект ухвали передбачає схвалення меморандуму між ТзОВ «Оптима Фактор», АТП-1, ЛКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Львівводоканал» про повернення 28 мільйонів гривень, які місто заборгувало ЛАЗ.

Напередодні міський голова Львова зустрівся з активістами і спробував переконати їх в необхідності ухвалення документа, адже борг спричинив арешт автобусів АТП-1 і загрозу транспортного колапсу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-