Львів'яни вшанували пам'ять лідера національно-визвольного руху Бандери

Львів'яни вшанували пам'ять лідера національно-визвольного руху Бандери

Фото
Укрінформ
У Львові вшанували пам'ять апологета національної ідеї Степана Бандери.

1 січня, у день 109-річчя від його народження, до пам’ятника поклали квіти.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні перший день Нового року, і ми щороку традиційно тут збираємося. Напевно, Степан чув тисячі промов і тисячі обіцянок, які тут звучали. Але найсильніші не ті, які красиво говорять, а ті, хто дає обіцянки, що виконуються. Працювати важко, щоб змінювати себе, життя навколо себе, – такими бачив українців їх духовний лідер», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Степан Бандера – український політичний діяч, один з ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б.

Читайте також: У Мюнхені вшанували пам’ять Бандери

Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року – в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 по серпень 1944 рр. перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року йому запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Радянської армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вбити Степана Бандеру у Мюнхені. Це здійснив перевербований агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Фото: varta1

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-