На Херсонщині знайшли майже дві тонни покинутих отрутохімікатів

На Херсонщині знайшли майже дві тонни покинутих отрутохімікатів

Укрінформ
На Херсонщині зберігаються майже 1,9 тис. тонн безхазяйних непридатних до використання отрутохімікатів, які були виготовлені ще за радянських часів.

Про це поінформував на засіданні колегії Херсонської облдержадміністрації, доповідаючи з питання "Про першочергові заходи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо вирішення екологічних проблем Херсонської області", директор департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА Юрій Попутько, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На сьогодні кількість безхазяйних непридатних до використання хімічних засобів захисту (рослин - ред.) на території Херсонської області становить 1887,5 тонни", - розповів Попутько.

За його словами, велика кількість таких отрутохімікатів зберігаються, зокрема, у Каланчацькому, Генічеському та Білозерському районах.

Як повідомив Попутько, у 2017 році Херсонською облдержадміністрацією на проведення робіт зі знищення непридатних отрутохімікатів планувалося залучити 24,2 млн гривень бюджетних коштів, в тому числі з державного бюджету - 15 млн гривень та з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища - 9,2 млн гривень. "Департаментом було підготовлено і направлено до Міністерства екології запити про виділення даних коштів з держбюджету. Проте кошти міністерством так і не були виділені", - сказав він.

Попутько також поінформував, що в 2018 році, за домовленістю з міністерством, плануються роботи із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин "з подальшим транскордонним вивезенням, у кількості 300 тонн". Ці роботи планується профінансувати за рахунок коштів державного та обласного бюджетів, заявив він.

Читайте також: Уряд затвердив нові правила утилізації хімікатів

Як повідомляв Укрінформ, роботи по очищенню Херсонщини від непридатних та заборонених для використання отрутохімікатів, що зберігаються тут ще з радянських часів, розпочалися в області 9 листопада 2009 року з території курортного приморського Скадовського району. Пестициди затарювали у спеціальні поліетиленові діжки і вивозили спеціальним автотранспортом на переробку в Польщу, на завод з утилізації отрутохімікатів. Наприкінці 2009 року Скадовський район було повністю очищено - звідси вивезли загалом близько 61 тонни отрутохімікатів. За інформацією тодішнього Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області, у 2011 році на Херсонщині було повністю очищено від непридатних до використання отрутохімікатів Горностаївський, Іванівський, Каховський, Цюрупинський (зараз - Олешківський) та Новотроїцький райони. Повністю ж очистити всю Херсонську область від непридатних до використання отрутохімікатів було заплановано у 2013 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-