На Дніпропетровщині встановили перші стаціонарні пости екомоніторингу

На Дніпропетровщині встановили перші стаціонарні пости екомоніторингу

Укрінформ
У Дніпрі, Нікополі та Павлограді у житлових кварталах встановлені перші стаціонарні пости екологічного моніторингу, що працюють в тестовому режимі.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у департаменті екології та природного середовища Дніпропетровської облдержадміністрації.

«На три стаціонарні екопости з обласного бюджету було виділено понад 3,7 млн грн. Вони виключно українського виробництва і придбані через систему електронних держзакупівель Prozorro. Вважаю, що це ефективне придбання – обладнання сертифіковане, компактне, недороге в обслуговуванні», - зазначив директор департаменту екології та природного середовища Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець.

Читайте також: На Дніпропетровщині почали закривати школи на карантин

За його словами, до кінця грудня пости екомоніторингу дозволять отримувати повноцінні дані про стан довкілля у цих містах в режимі онлайн, з передачею на сайт ecoinfo.pro.

Спеціальні датчики постів екомоніторингу визначатимуть склад повітря за п’ятьма показниками. Це дасть можливість встановити найбільших забруднювачів атмосфери у містах та відслідковувати динаміку викидів для необхідного реагування влади.

За інформацією прес-служби ОДА, з наступного року на Дніпропетровщині почне працювати пересувна лабораторія, обладнана в автомобілі. Спеціальні датчики замірятимуть рівень забруднюючих речовин в конкретній точці. Ці дані також відразу передаватимуться на сайт ecoinfo.pro. Пересувна лабораторія вартістю 1,9 млн грн була придбана за кошти обласного бюджету.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-