У Миколаєві «народне віче» проголосувало за розпуск міськради

У Миколаєві «народне віче» проголосувало за розпуск міськради

Відео
Укрінформ
Народне віче на підтримку міського голови Олександра Сєнкевича, якого напередодні депутати відправили у відставку, відбулося у Миколаєві 8 жовтня. Його учасники проголосували за розпуск міської ради.

На головній площі міста – Соборній – попри похмуру дощову погоду зібралося біля двох тисяч людей, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я не був упевнений, що сьогодні збереться так багато людей через дощову погоду. Те, що відбулося в четвер у міській раді я назвав згвалтуванням міського самоврядування. Ми зібралися сьогодні тут не для того, щоб підтримати конкретну людину - Сєнкевича, ми прийшли сюди, щоб відстояти своє право вибирати. Адже тим, що відбулося, вам наплювали у душу, вашим бажанням знехтували", - сказав Сєнкевич, виступаючи перед віче.

За його словами, за 42-х депутатів, які проголосували за його відставку, на виборах віддали голоси трохи понад 20 тисяч миколаївців. За нього ж у 2015 році проголосували біля 80 тисяч. І це красномовно свідчить про вибір мешканців обласного центру.

Сєнкевич також наголосив, що ті, хто відправили його у відставку, зробили вибір за городян і тим самим продемонстрували, що люди, мовляв, нічого не вирішують.

Він також сказав, що здаватися не має наміру і з понеділка піде в суд і буде відстоювати в правовому полі право залишатися очільником міста.

На підтримку Сєнкевича виступили народні депутати Єгор Соболєв, Ірина Сисоєнко, Олександр Жолобецький та інші.

Після цього Сєнкевич запропонував учасникам віче проголосувати за звернення до Верховної Ради з проханням про розпуск Миколаївської міської ради. Присутні проголосували «за». Потім бажаючі підтвердили це своїми підписами під паперовим зверненням.

Також Сєнкевич запропонував оголосити перевибори депутатів і міського голови Миколаєва. Ліс рук присутніх підтвердив свою згоду і з цим. «Я піду на вибори разом із вами», - сказав мер.

Читайте також: Депутати відправили мера Миколаєва у відставку

Як уже повідомляв Укрінформ, позачергова сесія міської ради 5 жовтня після звіту міського голови визнала незадовільною роботу Олександра Сєнкевича і висловила йому недовіру. За це проголосували 42 депутати з 54 наявних у міській раді. До цього в місті тривалий час мусувалося питання про відставку мера. Ще у липні недовіру очільнику Миколаєва ініціював однопартієць мера, депутат від "Самопомочі" Сергій Ісаков. Згодом це підтримали  фракції «Наш край» та БПП "Солідарність" у міській раді. Голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко закликав міського голову скласти повноваження, а депутатський корпус міськради саморозпуститися.

Фото: Преступности.НЕТ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-