Справа 2 травня: прокуратура оскаржила звільнення 19 фігурантів

Справа 2 травня: прокуратура оскаржила звільнення 19 фігурантів

667
Ukrinform
Прокуратура Одеської області подала апеляційну скаргу до суду на виправдувальний вирок міського суду Чорноморська, яким визнано невинними 19 фігурантів масових заворушень 2 травня 2014 року в районі Грецької площі в Одесі.

Про це повідомляє прес-служба облпрокуратури.

"Прокуратура звернулась до суду з вимогою про скасування цього вироку та призначення нового розгляду в суді першої інстанції. Оскільки вказаний вирок, на переконання прокуратури, не грунтується на вимогах закону та підлягає скасуванню у зв’язку з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам щодо причетності обвинувачених до інкримінованих злочинів і допущеними судом істотними порушеннями кримінальних процесуальних норм", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, судом належним чином не досліджено докази, надані прокурором у засіданні. Під час проведення підготовчого засідання судом задоволено клопотання сторони захисту про відвід прокурора, який більше року підтримував державне обвинувачення під час розгляду справи попереднім складом Малиновського райсуду Одеси. Хоча призначення та заміна прокурора у кримінальному провадженні, відповідно до закону, є виключною компетенцією керівника органу прокуратури. Тому таке рішення не підлягає оскарженню.

Читайте також: Поліція розслідує напад на одного з фігурантів "справи 2 травня"

Пізніше колегія міського суду незаконно й необгрунтовано відмовила стороні обвинувачення у долученні до справи відеоматеріалів та їх дослідженні у засіданні. Саме тих відеоматеріалів, на яких чітко зафіксовані незаконні дії обвинувачених, акцентували в прокуратурі.

Сторона обвинувачення заявляла відвід цій колегії суддів, у задоволенні якого було відмовлено, що є підставою для скасування вироку судом апеляційної інстанції та призначення нового розгляду справи у першій інстанції.

Прокуратура і надалі відстоюватиме принципову послідовну позицію як сторона державного обвинувачення щодо притягнення винних у трагічних подіях 2 травня 2014 року до передбаченої законом кримінальної відповідальності, наголошується у повідомленні.

Фото: Таймер

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>