Окупована Донеччина заборгувала за воду 1,6 млрд грн - Жебрівський

Окупована Донеччина заборгувала за воду 1,6 млрд грн - Жебрівський

3946
Укрінформ
Борги за спожиту воду перед комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» на окупованій території Донецької області досягли приблизно 1,6 млрд грн.

Про це повідомив голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Павло Жебрівський, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«Тариф на воду на територіях, контрольованих українською владою, за цей час (з 2014 року) підвищувався вже тричі. На жаль, на окупованих не підвищується, але і за непідвищеними цінам вони не заплатили борги. Ми оцінюємо борги тієї території приблизно 1 млрд 600 млн грн, вони винні «Воді Донбасу» за поставку води по тих мізерних ще тарифах», - сказав керівник області. Він додав, що треба узгодити цей процес, «щоб, вибачте, Росія заплатила за всі ці речі».

Читайте також: Жебрівський сказав, коли треба обирати Донецьку облраду

За словами Жебрівського, Донеччина через технологічні моменти не може, як Луганщина, просто припинити подачу води на окуповану територію.

«Ми як на Луганщині зробити не можемо. Тому що у нас вода таким коліном заходить з території контрольованої на неконтрольовану і потім з неконтрольованої знову на контрольовану. Ми не можемо самі себе залишити без води», - пояснив голова ОВЦА.

Читайте також: Кличко проти перекладання 7 мільярдів пільг у сфері ЖКГ на місцеві бюджети

Він підкреслив, що зараз борги перед «Водою Донбасу» сягають більше 4 млрд грн, з них десь 40% - борги за воду з окупованих територій, «і тут дуже важлива буде позиція Кабінету міністрів України, нам вкрай треба буде фінансово розчистити все».

Жебрівський акцентував, що в цілому вода - найбільш больова точка на Донеччині.

«Зараз залишається у недостатньому об’ємі вода в Маріуполі, Покровську, Костянтинівці, Торецьку. Ми оцінюємо, що для приведення в гарний стан магістральних водогонів на Донеччині потрібен об’єм інвестицій десь 3,5 млрд грн. І це мінімум два роки роботи, а то й три роки для завершення всього», - сказав керівник регіону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-