Мер Херсона ініціює звільнення у школах, що не хочуть переходити на українську

Мер Херсона ініціює звільнення у школах, що не хочуть переходити на українську

Укрінформ
Мер Херсона ініціював звернення до управління освіти та директорів шкіл щодо необхідності навчання дітей державною мовою, а також пообіцяв ініціювати звільнення директорів тих шкіл, де відмовляються переходити на українську.

Про це Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко сказав на позачерговому засіданні виконкому міськради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Якщо ви проголосуєте, якщо буде рішення виконкому, я буду ініціювати, щоб припинили з ними трудові відносини", - сказав Миколаєнко.

За словами члена виконкому, професора Івана Лопушинського, чинне законодавство зобов'язує здійснювати навчальний процес в Україні державною українською мовою. "Ніяких не може бути звернень (із цього питання - ред.). Треба звільняти директорів шкіл, які саботують закон", - наголосив Лопушинський.

Читайте також: На Херсонщині частина шкіл відмовляються навчати українською - ОДА

Як повідомив на засіданні виконкому міськради начальник управління освіти, науки та молоді Херсонської облдержадміністрації Євген Криницький, у Херсоні три загальноосвітні школи (№№ 30, 45, 50), де навчання здійснюється російською мовою, "категорично відмовляються працювати щодо переходу на українську мову навчання".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-