Експерт припускає, що на Донбасі масово закриватимуть шахти

Експерт припускає, що на Донбасі масово закриватимуть шахти

Укрінформ
Керівництво так званої "ДНР" закриватиме усі нерентабельні вугільні підприємства, що призведе до масового безробіття на непідконтрольній території.

Про це сказав аналітик Донецького інституту інформації Віталій Сизов на прес-конференції в Укрінформі, презентуючи результати дослідження на тему: "Півроку після захоплення. Як працює промисловість в "ДНР"

"Те, що ми знаємо із заяв самопроголошеної влади ("ДНР"- ред.), на консервацію і реструктуризацію передано вже 18 нерентабельних вугільних підприємств. З того боку лунають прямі заяви, що все, що нерентабельне, вони будуть жорстко закривати. Можна зробити висновок, що на непідконтрольній території будують модель Російської Федерації, де вугільна галузь зазнала змін після розвалу Радянського Союзу і була проведена кардинальна капіталізація", - сказав він.

Сизов наголосив, що керівництво "ДНР" буде закривати усі нерентабельні підприємства.

"Залишать лише ті підприємства, які можуть працювати в плюс. В умовах блокади працювати в плюс можуть не так багато підприємств. Залишається чекати на масове закриття, на масове безробіття і соціальні потрясіння", - сказав аналітик.

Він зауважив, що за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості на непідконтрольній території Донецької області знаходиться 55 шахт, з них на 34 шахтах здійснювалися заходи з ліквідації.

Читайте також: У "ДНР" вибухнув склад із боєприпасами, пошкоджені житлові будинки

"Тобто їх планували закрити ще до початку бойових дій, до блокади, але поступово, виконуючи всі правила і вимоги до процесу... На непідконрольній території є наукові установи, вони заявляють, що їм допомагає Російська Федерація і зараз вони нібито будують водовідливи на шахтах, які вони мають закрити, і  екологічна ситуація під контролем. Якщо це дійсно так, можливо вдасться запобігти екологічній катастрофі", - сказав він.

Водночас Сизов зауважив, що доступу до таких шахт не мають ні власники, ні представники української влади, ні світового співтовариства і перевірити дані не можна.

Аналітик нагадав, що у січні цього року розпочалася блокада активістами вантажного залізничного сполучення через лінію розмежування. Указом Президента України від 15 березня 2017 року було тимчасово припинено переміщення вантажів через лінію зіткнення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-